اخذ اقامت دائم یونان از طریق تمکن مالی (خود حمایتی)

اقامت یونان از طریق تمکن مالی:

 در این روش اقامتی تمامی اعضای خانواده میتوانند کارت اقامت دائم یونان را دریافت نمایند.همان طور که قبلا اشاره شد این روش ساده ترین و سریع ترین روش اخذ اقامت دائم یونان و همچنین کل اروپا میباشد.

از زمان اقدام برای اخذ اقامت تا پایان نتیجه گیری پرونده بازه زمانی کمتر از چهار ماه(معمولا ظرف دو ماه به پایان میرسد)نیاز است.

طرح خود حمایتی(تمکن مالی)یونان در سال 2020چه شرایطی دارد؟

اولین و مهمترین مرحله نتیجه گیری پرونده در این روش سرمایه گذاری،مرحله اثبات تمکن مالی متقاضی میباشد.در این مرحله متقاضی باید بی نیازی خود به کار کردن در ایران و همچنین در اروپا را به اداره مهاجرت یونان ثابت کند.

فرد باید مدارکی ارائه دهد که بدون کار کردن ماهانه حداقل 2000 یورو درامد دارد.البته توجه داشته باشید در صورت همراه داشتن همسر 400یورو و با ازای هر کدام از فرزندان متقاضی 300یورو به این حداقل درآمد اضافه خواهد گردید.

راههای حصول این حداقل درآمد

*شرط اصلی:

 در روش تمکن مالی یونان این است که متقاضی باید بدون کار کردن و اشتغال بتواند این درآمد را به صورت ماهانه کسب کند.

به طور مثال این درآمد میتواند حاصل از سود سپرده بانکی،سود سهام،حقوق بازنشستگی،اجاره املاک و مستغلات و …. باشد.دلیل اصلی این شرط این است که در روش مهاجرتی تمکن مالی یونان ،شما اجازه کار در یونان و کشورهای اروپایی را نخواهید داشت بنابراین شما باید بتوانید بدون نیاز به کار کردن و با استفاده از منابعی که از قبل در اختیار دارید این درامد را کسب کنید.

 معمولا سفارت یونان این درآمدها را با نرخ یورو نزدیک به نرخ دولتی محاسبه میکند.

*دومین شرط:

 اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی این است که متقاضی باید علاوه برحداقل درآمد ماهانه 2000 یورو، باید حداقل به میزان 24 ماه، مانده حساب به عنوان تمکن مالی داشته باشید.دلیل اصلی این شرط نیز این است ،با توجه به اینکه در ابتدا اقامت شما دو ساله خواهد بود بنابراین شما باید به اداره مهاجرت یونان ثابت کنید که به مدت دو سال توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهانتان را (بدون نیاز به کار کردن)خواهید داشت.

چه مدارکی باید برای اقدام از طریق تمکن مالی یونان ارائه نمود؟

 • شخص متقاضی  و تمامی همراهان باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را ارائه دهند.
 • هر شخص باید شش عدد عکس از خود ارائه دهد
 • شناسنامه شخص متقاضی و همراهان
 • گواهی شغلی سرپرست خانواده
 • همه اعضا باید گذرنامه معتبر داشته باشند.
 • مدارک مالی مرتبط با توانایی مالی سرپرست خانواده

مزایای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی(خودحمایتی)

 1. این روش سریعترین وآسانترین روش دریافت اقامت دائم در کل اروپا میباشد.
 2. پس از دریافت اقامت دائم از این طریق شما به راحتی میتوانید ویزای ورود به مقاصدی مانند آمریکا ، کانادا و انگلیس را دریافت نمایید.
 3. با اخذ اقامت شما میتوانید از تمامی بیمه های درمانی و پزشکی که دارای اعتبار بین المللی هستند استفاده نمایید.
 4. در این روش شما نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نخواهید داشت.
 5. از مزایای این روش میتوان به سهولت و راحتی تمدید کارت اقامت اشاره نمود.این فرایند بدون حضور وکیل به راحتی قابل انجام است.
 6. شما در این روش اقامتی اجباری به اجاره ملک نخواهید داشت.
 7. یکی از مزایایی که برای بسیاری از متقاضیان انگیزه اقدام به اخذ اقامت از طریق تمکن مالی میباشد عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا یونانی میباشد.
 8. شما در این روش از پرداخت مالیات سالانه معاف خواهید بود.
 9. شما اجازه تردد در حوزه شنگن را به صورت آزاد و بدون نیاز به اخذ هیج گونه ویزایی خواهید داشت.

جهت اخذ این نوع اقامت هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

ما در موسسه بین المللی مهاجران زند آرتا با بهره گیری از مشاورین و وکلای خبره مهاجرتی در ایران و کشورهای مقصد،آماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان میباشیم .جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اقامت از طریق تمکن مالی یونان با ما تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]