اقامت یونان
آنچه در این مطلب میخوانیم
جدیدتــرین ها (شما هم بخوانید)
اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ چیست؟

کار در عمان

کار در عمان (جاب آفر)

یونان یکی از کشورهای جزو اتحادیه اروپا بوده و با توجه به اینکه یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای ورود به اروپا محسوب می‌شود، به دروازه اروپا معروف است. از آنجایی که اخذ اقامت در یکی از کشورهای عضو شینگن، راه‌ را برای ورود به دیگر کشورهای این حوزه باز می‌کند، بسیاری از افراد برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی، مهاجرت به یونان را به عنوان مقصد نخست انتخاب می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تمامی آنچه درباره اخذ اقامت یونان مورد نیاز است را بررسی کنیم.

شرایط اخذ اقامت یونان چگونه است

برای اینکه بتوانیم اقامت یونان را کسب کنیم باید با روشهای اخذ اقامت آن آشنا شویم. مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور از روش‌های مختلفی می‌تواند انجام شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

اخذ اقامت یونان از طریق کار

برای اخذ اقامت یونان از طریق کار در ابتدا باید به دنبال کارفرما بود. یک کارفرما برای استخدام کارمند خود در ابتدا باید به مدت ۳ ماه آگهی استخدام را در یونان منتشر کرده و در صورتی که در طول این مدت کارمند مورد نظر خود را نیافت، برای ۳ ماه دیگر این آگهی را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر کند. چنانچه بعد از گذشت این ۶ ماه، کارفرما کارمند خود را استخدام نکرد، می‌تواند آگهی را در کشورهای غیر اروپایی منتشر کند که در این صورت فرصت برای اخذ اقامت یونان از طریق کار فراهم می‌شود.

اخذ اقامت از طریق تحصیل

تحصیل در کشور یونان برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان بوده، در حالی که دانشجویان دیگر کشورها باید هزینه‌ای در حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنند. درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه‌های یونان می‌تواند به طور مستقل و توسط خود دانشجو انجام شود. البته برای تحصیل در دانشگاه‌های یونان و اخذ اقامت تحصیلی، داشتن تمکن مالی و بیمه نامه نیز الزامی است.

در این روش متقاضی اخذ اقامت، باید از طریق سود حساب‌های بانکی خود، اجاره‌ نامه‌ ملک، حقوق بازنشستگی و… ثابت کند که در هر ماه حداقل ۲۷۰۰ یورو (۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال) درآمد دارد. از طرفی درآمد سالانه متناسب با مبلغ ماهیانه احراز شده باید در حساب بانکی فرد در ایران وجود داشته باشد.

به عنوان مثال اگر فردی با تمکن مالی ۳۰۰۰ یورو در ماه اقامت یونان را دریافت کرده است، باید مبلغ ۳۶۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود در ایران موجودی داشته باشد

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

با خرید یک ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو در یونان می‌توان اقامت دائم یونان یا همان گلدن ویزای یونان را برای ۳ خانواده ( خانواده فرد، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود) دریافت کرد.

اقامت یونان از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)
اینم بخون

برای اطلاعات بیشتر مقاله مربوط به اقامت یونان از طریق خرید ملک را بخوانید

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت

برای ثبت شرکت در یونان، فرد متقاضی باید یک شرکت در ایران داشته باشد یا از طرف یک شرکت فعال، نمایندگی ثبت شرکت در یونان را به دست آورده باشد. از این طریق می‌توان اقامت یونان را برای خانواده مدیر عامل شرکت و سهامداران آن دریافت کرد.

اخذ اقامت از طریق ازدواج و تولد فرزند

ازدواج یک فرد غیر یونانی با یک فرد یونانی می‌تواند منجر به اخذ اقامت برای فرد غیر یونانی شود. اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در یونان ممکن نبوده مگر اینکه پدر یا مادر، شهروند یونان بوده یا به مدت حداقل ۵ سال قبل از تولد فرزند خود در یونان زندگی کرده باشند.

هزینه های اقامت در یونان چقدر است؟

به طور کلی هزینه زندگی در یونان ۳۰ درصد کمتر از هزینه زندگی در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و همین امر نیز سبب شده تا بسیاری از افراد یونان را برای مهاجرت خود و اخذ ویزای شینگن انتخاب کنند. اگرچه میزان هزینه‌ زندگی در یونان به سبک زندگی فرد وابسته است، اما به طور متوسط می‌توان هزینه زندگی در یونان را به شرح زیر توصیف کرد:

مسکن:

اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در یونان در حدود ۲۵۰ یورو بوده که در صورت اجاره مسکن در مرکز شهر آتن، این مبلغ به طور تقریبی به ۵۵۰ یورو افزایش پیدا می کند.

خوراک:

تامین تمامی مواد غذایی مورد نیاز یک ماه دردر کشور یونات چیزی در حدود ۲۰۰ یورو هزینه دارد.

مزایای زندگی در یونان
اینم بخون

بهداشت و خدمات درمانی:

در کشور یونان هزینه بهداشت وخدمات درمان در هر ماه حدود ۱۸۰ یورو است.

حمل‌ونقل:

اگر بخواهید در یونان از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، هزینه بلیط یک طرفه ۱.۲ یورو می باشد. اما با خرید اشتراک یک ماهه شما میتوانید  این مبلغ را کاهش دهید.

پوشاک:

طبق گزارشات انجان یافته، هزینه پوشاک ماهانه هر شهروند یونانی چیزی در حدود ۱۰۰ یورو برآورد شده است.

امکانات اساسی:

از دیگر هزینه هایی که جهت اقامت در کشور یونان  لازم است، هزینه آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت است که، چیزی بالغ بر ۳۰۰ یورو برآورد شده است.

یونان با چه شرایطی، ازدواج فرد را به رسمیت می‌شناسد؟

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج تنها از طریق به رسمیت شناختن این ازدواج امکان پذیر است. چندهمسری یا ازدواج هم‌جنس‌گرایان در این کشور از لحاظ قانونی، به رسمیت شناخته نمی‌شود. در مرحله‌ی نخست، تأیید مدارک شماست به این صورت که ازدواج مدنی را باید شهردار محل تأیید کند. وجود دو شاهد بالغ یونانی هم در مراسم ازدواج الزامی است.

برای ازدواج مذهبی هم باید رهبر مذهبی این پیوند را تأیید کند. پیشنهاد زند آرتا این است که برای ثبت ازدواج خود در یونان، حتماً با یک وکیل یونانی مشورت کنید.

بعد از ازدواج کی می توان برای تابعیت یونان تقاضا داد؟

پس از ازدواج با زن یا مرد یونانی و دریافت اقامت، شخص در صورت ، محکوم نبودن طی ۱۰ سال گذشته، داشتن ۱۸ سال تمام ، نداشتن دستور اخراج از ارگان یا شرکت خاص  و به‌شرط هفت سال حضور مداوم در کشور یونان، می‌تواند برای دریافت تابعیت اقدام کند.

شرایط دریافت اقامت از طریق ازدواج

اگر همسر شما تابعیت یونان را داشته باشد،  شما دارنده کارت اقامت یونان می شوید. این کارت تا ۱۰ سال اعتبار دارد و در صورت ادامه زندگی بعد از ۱۰ سال دوباره تمدید می شود. برای تمدید در این مدت شخص باید ثابت کند که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و همسرش را دارد. در صورتی که زوجین از هم طلاق بگیرند اقامت نیز باطل می شود.  اگر این ازدواج منجر به فرزند آوری شود؛ شخص می تواند پس از سه سال اقامت در یونان، تابعیت این کشور را درخواست کند. چرا که کشور یونان تابع قانون خون می باشد و مهاجرت به یونان از طریق تولد بدون داشتن رابطه خونی ممکن نیست.

مهاجرت از طریق ازدواج  یکی از مزایای اقامت یونان است که در نهایت به اقامت فرد مهاجر می انجامد. اما حواستان باشد که در مهاجرت به یونان از طریق ازدواج ، برای گرفتن اقامت این کشور، حداقل باید شش ماه در خاک کشور یونان حضور داشته باشید. چرا که غیبت بیش از ۱۲ ماه در این کشور پذیرفته نخواهد بود.

در نهایت

موسسه مهاجرتی زند آرتا با سالها تجربه در زمینه مهاجرت ایرانیان به اقضی نقاط جهان در کنار شماست تا شما را تک به تک با شرایط و هزینه های کشور مقصد آشنا کرده و  در زمینه اخد اقامت شما بیشترین خدمات ممکن را ارائه دهد. زیباترین لحظات ماندگار زندگی خود را با زند آرتا رقم بزنید.  

۵/۵ - (۶ امتیاز)
مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه مهاجران زند آرتا به عنوان تنها موسسه ایرانی با شعبه مستقیم در یونان و با بهره گیری از تیم وکلای یونانی خود که بیش از ۵۰ پرونده گلدن ویزای موفق را در کارنامه خود دارند آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزان هستیم

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(۲۰ خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

    برای مشاوره تماس بگیرید!