کار در عمان
آنچه در این مطلب میخوانیم
جدیدتــرین ها (شما هم بخوانید)
استارتاپ در عمان

استارتاپ در عمان

اقامت آزاد عمان

اقامت آزاد عمان

کشور عمان از اقتصاد پویایی برخوردار است و رشد اقتصادی در این کشور در سال ۲۰۲۱ به‌میزان سه درصد بوده است. در عین حال نرخ بیکاری در این کشور پایین می‌باشد (۳.۱ درصد)، لذا انتظار می‌رود بازار کار این کشور رشد قابل توجهی را تجربه کند. باتوجه به آن‌که تعداد نیروی‌کار عمانی ناکافی است، این کشور نیاز به تامین کسری تقاضای کار خود از خارج عمان را در دستور کار دارد.علاقمندان کار و زندگی در عمان توصیه می‌شود در صورت داشتن تخصص و مهارت مورد نیاز عمان، لازم است که با در دست داشتن جاب‌آفر از کفیل عمانی برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنند.

امروزه کشورهای مختلف دنیا با برنامه ­ریزی مناسب در تلاش برای جذب سرمایه­گذار، توریست و حتی مهاجر هستند. عمان یکی از کشور­هایی است که در سیاست­های اقتصادی خود بسیار موفق عمل کرده است به طوری که پول این کشور، جزء پول­های ارزشمند دنیا به حساب می آید. جالب است بدانید هر یک ریال عمان برابر با ۲.۶۰دلار آمریکا می­باشد. اقتصاد رو به رشد کشور عمان باعث می­شود، این کشور به نیروی کار نیاز داشته باشد. اگر می ­خواهید در مورد شرایط کاری و کار در عمان اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می­ کنیم ادامه این مقاله از مجموعه مقالات زند آرتا را مطالعه کنید.

تجربه کار در عمان

افرادی که علاقمند به کار در عمان هستند چندین دلیل دارند: یکی از دلایل انتخاب آنها برای کار در عمان این است که اکثر کشورهای اروپایی رزومه و سابقه قوی برای کار می خواهند و از طرفی برای مهاجرت به این کشورها باید نمره زبان بالایی کسب کرد. در حالی که کشور عمان نه در مورد سابقه کار و نه در مورد نمره زبان سختگیری خاصی ندارند.

دلیل بعدی برای اخذ ویزای کاری عمران این است که، این کشور برای ثبت شرکت زمان زیادی از افراد نمی گیرد و علاقمندان می توانند بدون مالیات کارهای خود را ردیف کنند. درحالی که در کشورهای اروپایی در زمینه قوانین ثبت شرکت، مالیات بالایی وجود دارد. از طرفی با راه ‌اندازی کار در عمان به سود دهی بالاتری می توان دست یافت.

مشاغل مطرح در عمان

عمان به دلیل نزدیکی به ایران یکی از گزینه ­های مورد نظر برای مهاجرت می­ باشد. به دلیل وضعیت مناسب سیاسی و فرهنگی که بین دو کشور برقرار است، شرایط کار در عمان برای ایرانیان بسیار مساعد می ­باشد. عمان با سیاست­های مختلفی که در حوزه­های اقتصادی، گردشگری، صنایع نفت و گاز و… دارد، نیازمند نیروی کار در زمینه­های مختلف می ­باشد. جاب آفر عمان برای متخصصان حوزه­های مختلف بسیار جذاب است. اگر شما در زمینه خاصی تخصص دارید، پیشنهاد می­ کنیم از دیگران در مورد تجربه کار در عمان سوال کنید تا با دید بهتری به مهاجرت به عمان فکر کنید 

در حال حاضر شرایط مهاجرت برای فارغ التحصیلان رشته­ های پزشکی، پیراپزشکی و مهندسی بسیار مناسب است. از نیازهای دیگر می ­توان به استخدام معلم در عمان و اپراتور لیزر در این کشور اشاره کرد که مدارس و حتی خانواده ­ها برای تقویت مهارت­های دانش آموزان این کار را انجام می ­دهند.

اقامت آزاد عمان
اینم بخون

این کشور نیاز مبرم به پزشکان عمومی و متخصص از قبیل: عفونی، پوست، زنان و زایمان و … دندانپزشک و دیگر رشته‌های علوم پزشکی و کادر درمان همچون پرستار، ماما، تکنسین کاشت مو، تکنسین لیزر و … دارد. بنابراین با توجه به تقاضای فعلی برای استخدام کارکنان خارجی در عمان، افراد برخوردار از تخصص­های مورد نیاز این کشور بهتر است فرصت موجود را مغتنم شمارند و به راحتی از کنار آن عبور نکنند. برای کسب اطلاعات بیشتری در این خصوص، پیشنهاد می‌کنیم ادامه این مقاله از مجموعه مقالات زند آرتا را مطالعه کنید.

متقاضیان اخذ جاب‌آفر، لازم است برخوردار از شرایط ذیل باشند:

 • سن: سن متقاضی بالاتر از ۲۱ و کمتر از ۶۰ سال باشد (ترجیحا زیر ۵۰ سال)
 • زبان: نیاز به مدرک زبان وجود دارد ولی تسلط نسبی متقاضی به یکی از زبان­های عربی یا انگلیسی لازم است (بخصوص برای مشاغلی که دریافت ویزای کاری منوط به انجام مصاحبه است).
 • مدرک: صرفا لازم است توانمندی خود را بصورت عملی به کارفرمای عمانی نشان دهد. مشاغل پزشکی و کادر درمان نیاز به مدرک دانشگاهی یا مرتبط دارند.
 • سابقه: پزشکان و کادر درمان بسته به تخصصشان نیاز به یک تا دو سال سابقه کار مرتبط دارند.
 • کفیل عمانی: برای اخذ جاب‌آفر در عمان نیاز به کفیل عمانی دارید (این امکان توسط موسسه مهاجران زند آرتا فراهم می­شود).
 • تمکن مالی: برای دریافت ویزای کاری عمان نیازی به تمکن مالی نیست.

آقایان با دریافت ویزای کار می‌توانند همسر و فرزندان خود را همراه ببرند ولی این امکان برای خانم‌ها وجود ندارد.

جاب‌آفر پزشکان (پزشک، دندانپزشک، پرستار، ماما، ...)

یکی از بهترین موقعیت‌های شغلی در عمان برای پزشکان و کادر پزشکی می‌باشد. این گروه از طریق کارفرمای عمانی، جاب‌آفر دریافت کرده و با آن در عمان مشغول به کار می‌شوند. برخی از مشاغل این گروه بدین قرار است: پزشک عمومی، متخصص عفونی، زنان و زایمان، پوست، …، دندانپزشک، متخصص پروتز دندان، داروساز، …، جراح فک و صورت، جراح قفسه سینه، پرستار، ماما و موارد تخصص‌هایی چون: رادیولوژی، آنکولوژی، پاتولوژی، نفرولوژی، اورولوژی، کارشناس رادیولوژی، کارشناس آزمایشگاه، فیزیوتراپ، متخصص توانبخشی، فوق­تخصص و جراح دست، متخصص طب اورژانس، …..

متقاضیان این روش نیاز به طی مراحل زیر دارند:

 1.  قبولی در آزمون پرومتریک: آزمونی است جهت معادلسازی و ارزیابی تحصیلی کارکنان حوزه بهداشت و سلامت. متأسفانه در حال حاضر این آزمون در کشور ایران برگزار نمی‌شود و کسانی که قصد دارند در آن شرکت کنند، باید به یکی از کشورهای نزدیک (استانبول، دبی، آنکارا، مسقط،…) مراجعه کنند.
 2. اخذ دیتافلو: یک تائیدیه است که در آن صلاحیت متقاضی بر اساس اطلاعات نوشته شده توسط وی، بررسی و در صورت صحت تأیید می‌گردد.
 3. انجام مصاحبه: مصاحبه با کارفرما برای تأیید صلاحیت پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان برگزار می‌شود.
 4. ترجمه مدارک

(به‌منظور راهنمایی گرفتن در خصوص نحوه تهیه مدارک با موسسه مهاجران زند آرتا تماس بگیرید)

جاب‌آفر کادر درمان (تکنسین لیزر و تکنسین کاشت مو)

 1. مدرک بین‌المللی: این مدرک بایستی مرتبط باشد.
 2. مدرک بهیاری: برای آنکه جزو کادر درمان محسوب شوند نیاز به این مدرک می‌باشد.
 3. اخذ دیتافلو: یک تائیدیه است که در آن صلاحیت متقاضی بر اساس اطلاعات نوشته شده توسط وی، بررسی و در صورت صحت تأیید می‌گردد.
 4. انجام مصاحبه: مصاحبه با کارفرما برای تأیید صلاحیت پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمان برگزار می‌شود.
 5. ترجمه مدارک

جاب‌آفر مشاغل آزاد

افراد با مشاغل فنی حرفه‌ای‌ چون نجار، کابینت­ساز، دکوراسیون‌کار، شف (سرآشپز)، خمیرزن، آرایشگر، دیزاینر، تعمیرکار لوازم خانگی، برقکار ماشین، پرستار کودک، خدمتکار منزل، ویتر خانم و … می‌توانند از طریق کفیل عمانی (کارفرما)، جاب‌آفر در عمان دریافت و مشغول به‌کار در این کشور شوند. این افراد نیاز به مدرک فنی حرفه‌ای مرتبط ندارند ولی لازم است توانمندی خود را بطور عملی به کارفرما ثابت کنند. جاب‌آفر مشاغل فنی حرفه‌ای عمان همراه با  اقامت آزاد عمان می‌باشد.

استخدام پزشک در عمان

مهاجرت پزشکان به کشور عمان زیاد سخت نیست و کشور عمان به پزشکان و متخصصان نیاز دارد. اگر پزشک هستید و قصد مهاجرت به عمان را دارید، بهتر است در مورد شرایط مورد نیاز استخدامتان آگاهی داشته باشید:

نکته اول شرایط استخدام در عمان مدرک زبان انگلیسی است که نمره آیلتس شما حداقل باید ۵/۵ باشد. داشتن سابقه کاری مهاجرت شما را بسیار آسان تر می کند.

اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان
اینم بخون

مرحله بعدی در اخذ مجوز کار در عمان قبولی در آزمون پرومتریک جهت معادل سازی مدارک علمی می باشد. جهت اخذ ویزای کار در عمان محدودیت سنی وجود ندارد، اما بهترین سن برای پزشکان عمومی تا ۴۵ سال و پزشکان متخصص تا ۵۵ سال و در برخی تخصص‌ها تا ۶۰ سال نیز قابل ‌قبول است. جهت اخذ ویزای کار در عمان شما نیاز به دعوت نامه از کارفرمای عمانی نیاز دارید که این دعوت نامه در حکم ویزای کار میباشد.

استخدام دندانپزشک در عمان

یکی از تخصص­های مورد نیاز در کشور عمان شغل دندانپزشکی می­باشد. اگر دندانپزشک هستید و می­خواهید به عمان مهاجرت کنید، ابتدا باید سطح مهات و دانش خود را ارتقا دهید.

دندانپزشکان در عمان از شرایط کاری خوبی برخوردارند و در حوزه ­های تخصصی دندانپزشک کودک، ارتودنسی، متخصص جراحی دهان و فک و متخصصان بهداشت دهان و دندان به کار گرفته می­شوند.

اگر بخواهیم به صورت میانگین حقوق دندانپزشکان را بگوییم، به طور میانگین حقوق دندانپزشک در عمان ماهانه ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ ریال می ‌باشد.

در مجموع دریافت پیشنهاد کاری، سابقه کار، قبولی در آزمون پرومتریک، دیتا فلو، تسلط نسبی به زبان انگلیسی و شرکت در مصاحبه از شرایط کاری دندانپزشکان در عمان می­ باشد. یکی از مسائلی که مهاجرت به عمان را آسان می ­کند، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان است اما باید تا حد مطلوبی به زبان تسلط داشته باشید.

استخدام پرستار در عمان

همانطور که گفته شد کشور عمان یکی از کشور­های ثروتمند و پردرآمد می ­باشد که به دلیل جمعیت کم، کاهش شاخص میزان زاد و ولد به نیروی کار نیاز دارد.

استارتاپ در عمان
اینم بخون

یکی از مشاغلی که در عمان به شدت مورد نیاز است، پرستاری می ­باشد. در کل مشاغل درمانی در عمان دستمزد خوبی دریافت می­کنند. اگر شما پرستار هستید بهتر است بدانید مراکز درمانی در عمان به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می ­شوند. حقوق و مزایای بخش درمانی دولتی بالاتر از بخش خصوصی می ­باشد.

نکته جالب دیگر در خصوص محل سکونت است که تهیه آن بر عهده کارفرما می ­باشد و اگر به هر دلیلی شما آن محل سکونت را نپسندید باید کارفرما پول اجازه خانه دیگر را به شما بپردازد. این پول با توجه به محل سکونت متفاوت است.

بیمه درمانی رایگان برای کادر درمان در عمان رایگان است.

استخدام مهندس در عمان

با توجه به این که کشور عمان در مسیر پرسرعت توسعه اقتصادی قرار دارد، در صنایع مختلف اعم از نفت، گاز، عمران، راه و … نیاز به مهندسان و متخصصان مجرب دارد.

رشته­ های مهندسی در حوزه­های مختلف در عمان از پرتقاضاترین مشاغل می­باشند. جاب آفر عمان در این زمینه بسیار زیاد است.

به اینگونه می­باشند که شما با یک شرکت عمانی یک قرارداد استخدامی امضاء می­کنید. در این قرارداد همه مسائل کاری و مالی به صورت شفاف قید می­شود. شرکتی که شما با آن قرارداد می­بندید، باید در عمان مستقر باشد و در این کشور ثبت شده باشد. رشته مهندسی در عمران در شاخه ­های مختلف دامنه کاری وسیعی دارد. در رشته مهندسی عمران مهندسان زیادی در گرایش­های طراحی سازه­های فولادی، مدیریت ساخت، نظارت بر ساخت، اجرا، راه و جاده سازی، سدسازی و… از کشورهای مختلف در عمان فعال هستند.

نتیـــــجه گیــــری

ما در این مقاله سعی کردیم شرایط کار در عمان ،در حوزه مهندسی و پزشکی را بررسی کنیم. در مجموع کشوری مانند عمان که اقتصاد پویایی دارد بسیار گزینه مناسب برای مهاجرت است. اخیرا در این کشور تعداد مهاجرین افزایش بسیار زیادی داشته است و شاید باورتان نشود، افرادی که در حوزه لیزر و به عنوان اپراتور لیزر کار می­ کنند به عمان مهاجرت کرده ­اند. در نتیجه مهارت­های خود را دست­کم نگیرید. اگر به دنبال مهاجرت هستید، پیش­نیازهای آن مانند تقویت زبان و آشنایی با فرهنگ کشور مورد نظر را شروع کنید، در نتیجه اگر سوالی در مورد پیدا کردن کار در عمان دارید میتوانید با موسسه مهاجران زند آرتا در تماس باشید تا به صورت کاملا رایگان تمامی شرایط ، قوانین و هزینه های عمان را به شما عزیزان بگویند

به این محتوا امتیاز دهید ، امتیاز شما برای ما مهم است
مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه مهاجران زند آرتا به عنوان تنها موسسه ایرانی با شعبه مستقیم در یونان و با بهره گیری از تیم وکلای یونانی خود که بیش از ۵۰ پرونده گلدن ویزای موفق را در کارنامه خود دارند آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزان هستیم

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(۲۰ خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای مشاوره تماس بگیرید!