اقامت یونان از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)

yoonan
آنچه در این مطلب میخوانیم
جدیدتــرین ها (شما هم بخوانید)
اسکالرشیپ چیست؟

اسکالرشیپ چیست؟

کار در عمان

کار در عمان (جاب آفر)

سرمایه گذاری در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی فرایند نسبتا ساده ای دارد، مزایایی مانند آب و هوای معتدل مدیترانه ای و هزینه های زندگی نسبتا پایین نسبت به سایر کشورهای مطرح اروپایی آن را به یک مقصد ایده آل برای مهاجرت تبدیل کرده است. یونان کشوری آرام و زیبا در قاره سبز است که برخی از جزایر زیبای آن مانند سانتورینی و کرت شهرتی جهانی دارند، جزیره سانتورینی به عنوان رمانتیک ترین شهر برای درخواست ازدواج و گذراندن ماه عسل انتخاب شده است. در حال حاضر فرصت اقامت یونان از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)  فقط با سرمایه گذاری ۲۵۰هزار یورو وجود دارد.

اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک (گلدن ویزا)

متقاضیان باید حداقل به مدت یک هفته دریونان حضور پیدا کنند تا با دیدن املاک مختلف برای خریداری ملک مورد نظر خود اقدام نمایند. بنابراین بلافاصله بعد از بستن قرار داد با موسسه مهاجران زند آرتا، وکلای ما در یونان دعوت نامه ای را برای شما ارسال خواهند نمود که پس از دریافت ویزای توریستی، شما به یونان سفر خواهید کرد و در یونان به وکلای ما وکالت نامه ای خواهید داد تا برای شما شماره مالیاتی دریافت نموده و کار افتتحاح حسابتان را انجام می دهند، همچنین امکان بازدید از املاک مختلف را برای شما فراهم می نمایند.

پس از بازدید از املاک مختلف و انتخاب یکی از آنها، شما مبلغ مورد نیاز برای ملک مورد نظر را به حساب خود در یونان منتقل می نمایید. این روش برای متقاضیان عزیز روشی کاملا مطمئن و بدون ریسک است. درروز بسته شدن قرارداد ملک، مبلغ مورد نظر از حساب شما به طور مستقیم به حساب فروشنده ملک با حضور موکلین موسسه منتقل خواهد شد.

تقریبا تمامی کشورهای اروپایی با هدف جذب سرمایه های خارجی قوانین خاصی را تصویب نموده اند. یونان نیز به این منظور در تاریخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۳ قانون اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری را مصوب نمود.

این قانون به نام ویزای طلایی یونان (گلدن ویزا) شناخته میشود.

بر اساس قانون گلدن ویزا هر فرد غیر اروپایی با سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار یورو میتواند اقامت کشور یونان را اخذ نماید. یکی از متداولترین راه های سرمایه گذاری در کشور یونان خرید ملک است.

اقامت یونان (شرایط و هزینه ها)
اینم بخون

راه های موجود برای سرمایه گذاری ۲۵۰ هزار یورویی و اخذ اقامت دائم یونان

 • خرید ملک (این روش از متداول ترین راه های خرید ملک در یونان است)   
 • خرید سهام شرکت های یونانی
 • خرید اوراق قرضه دولتی

در جدول زیر چند مورد را مقایسه خواهیم کرد:

کشور

حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری

اسپانیا

۵۰۰ هزار یورو

پرتغال

۵۰۰ هزار یورو

آلمان

۳۶۰ هزار یورو

ترکیه

۴۰۰ هزار دلار

آمریکا

۸۰۰ هزار دلار

کانادا

برنامه ویزای سرمایه‌گذاری کبک: یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار کانادا

برنامه ویزای استارتاپ: ۳۵۰ هزار دلار کانادا

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، حداقل هزینه‌ی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری پایین‌تر از سایر کشورها می‌باشد.

 

مرحله بعد از خرید ملک در یونان چیست؟

بلافاصله بعد از خرید ملک توسط سرمایه گذار دولت یونان، کارت اقامت موقت یا همان بلو کارت  برای متقاضی صادر میکند و بعد از گذشت ۲تا ۳ماه و طی مراحل اداری کارت اقامت دائم نیز صادر خواهد گردید.

کارت اقامت دائمی که در این مرحله صادر میگردد، ۵ سال اعتبار دارد و پس از ۵ سال می توان اقامت دائم دریافت کرد. البته دو شرط اساسی وجود دارد:

 1. ملک خریداری شده را نفروخته باشید ( ملک باید همچنان در مالکیت شما باشد)
 2. مرتکب خلاف های کیفری نشده باشید

تفاوت اقامت دائم با داشتن پاسپورت یونان چیست؟

یونان جزو کشورهای حوزه شنگن است بنابراین کسی که اقامت یونان را دارد می تواند بدون ویزا در کل حوزه شنگن تردد کند و حتی اقامت داشته باشد. اما برای سفر به کشورهای امریکا، کانادا، استرالیا و انگلیس باید ویزا دریافت کند. البته گرفتن ویزای این کشورها برای شخص دارنده اقامت کار مشکلی نیست و به راحتی امکان پذیر است.

فرد دارنده اقامت دائم از تمامی حقوق شهروندی برخوردار است به جز حق رای.

اما دارنده پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی از جمله یونان شهروند اروپایی محسوب می شود و  علاوه بر داشتن تمامی مزایای شهروندی، حق رای نیز خواهد داشت.

لازم به ذکر است که با توجه به امتیاز جا به جایی، شهروند یونانی می تواند به کشورهای خارج از حوزه شنگن نیز سفر کند.

اگر قصد اقامت از طریق تمکن مالی در یونان را دارید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل و شرایط خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما با توجه به شرایط و علایقتان بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد دهند

با کارت اقامت دائم یونان در کدام کشورهای اروپایی میتوان زندگی کرد؟

شهروندانی که موفق به اخذ کارت اقامت دائم یونان می گردند می توانند بلافاصه پس از اخذ کارت اقامت دائم در تمامی کشورهای حوزه شنگن همراه با خانواده خود زندگی کنند. در واقع شما مقیم کل حوزه شنگن خواهید بود.

ثبت شرکت در یونان
اینم بخون

در این روش مهاجرتی به این دلیل که متقاضی به جای ویزا ،هم خود شخص سرمایه گذار و هم تمامی اعضا خانوداه اش کارت اقامت کشور یونان را دریافت می نمایند و مقیم اروپا محسوب میشوند، امکان زندگی، تحصیل، افتتاح حساب، ثبت شرکت، خرید خانه و…را در کل حوزه شنگن خواهند داشت.

مزایای دریافت اقامت دائم یونان چیست؟

 1. در این روش فرد سرمایه گذار می تواند همه اعضا خانواده خود را (همزمان با خود )به یونان ببرد.
 2. علاوه بر همسر و فرزندان می تواند پدر و مادر خود و همچنین پدر و مادر همسر خود را نیز به  عنوان همراه با خود به اوپا ببرد و همه آن ها هم کارت اقامت دائم یونان را دریافت خواهند کرد.
 3. اجباری به حضور دائم در یونان ندارید(عدم وجود شرط حضوردائم، یعنی شما کافیست در هر شش ماه یک هفته در یونان اقامت داشته باشید)
 4. شما میتوانید در یونان زندگی کنید و از همه مزایای شهروندی در اروپا بهره مند شوید.
 5. نرخ سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان، جزو پایین ترین نرخ های این نوع سرمایه گذاری در سرتاسر اروپا است.
 6. شما با خرید ملک، اقامت دائم را به راحتی کسب میکنید و فرایند تمدید اقامت بعد از پنج سال بسیار راحت می باشد و حتی بدون حضور وکیل نیز قابل انجام است.

سوالات متداول در مورد اخد اقامت یونان

کارت اقامت دائم نیاز به تمدید دارد؟

کارت اقامت دائم در یونان دارای پنج سال اعتبار است و در پایان پنج سال به راحتی قابل تمدید می باشد.

آیا میتوان با ۲۵۰هزار یورو به جای یک ملک چند ملک خرید؟

بله شما می توانید چند ملک  که مجموع قیمت آنها حداقل ۲۵۰هزار یورو باشد، خریداری کنید

مهاجرت کاری به یونان
اینم بخون
خرید ملک در یونان هزینه های جانبی دارد ؟

خرید ملک یا زمین در یونان مانند هر کشور دیگری هزینه های مربوط به خود را دارد که مجموع این هزینه ها برای خریدار حدود ۱۰ درصد قیمت خرید می باشد.

این هزینه شامل: هزینه دفترخانه  ۱.۵ درصد ، هزینه وکیل ۲ درصد، هزینه آژانس املاک ۲ تا ۳ درصد ( بسته به آژانس املاک متغیر است) ، ۳ درصد هزینه مالیات خرید که به دولت پرداخت می شود و ۲ درصد هزینه انجام امور اخذ گلدن ویزا است.

به چه مدارکی برای اخذ این نوع از اقامت نیاز است؟
 • پاسپورت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اصل شناسنامه
 • اصل قباله ازدواج (در صورت متاهل بودن)
 • گردش حساب و تمکن بانکی(این مورد برای اخذ ویزای موقت اولیه جهت بازدید از املاک نیاز است.)
از زمان شروع پرونده تا اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چقدر زمان نیازاست؟

به طور معمول بین ۴ تا ۶ ماه زمان خواهد برد.

آیا برای دریافت کار اقامت دائم نیاز به حضوردائم شخص در یونان میباشد؟

خبر خوب برای شما و خانواده تان این است که هیچ اجباری برای ماندن در یونان نخواهید داشت. بنابراین بسیاری از متقاضیان ما ملکی را در یونان خریداری میکند و سپس اجاره داده وخود در ایران و یا سایرکشورهای اروپایی واقع در حوزه شنگن زندگی می کنند.

البته نیاز به اقامت یک هفته ای در هر شش ماه در کشور یونان می باشد.

کدام یک از اعضا خانواده سرمایه گذازان در یونان میتوانند به همراه ایشان اقامت دائم یونان را کسب کنند؟

بر خلاف سایر کشورهای اروپایی واقع در حوزه شنگن، اگر شما اقامت دائم کشور یونان را اخذ کنید افراد بیشتری را می توانید به همراه خود به اروپا ببرید و این موضوع به جز هزینه های اداری مربوط به اقامت هزینه دیگری برای شما نخواهد داشت.

سرمایه گذار چه افرادی را میتواند به عنوان همراه با خود به یونان ببرد؟
 1. همسر
 2. فرزندان زیر ۲۱
 3. مادر و پدر متقاضی
 4. مادر و پدر همسر متقاضی

البته با استفاده از روش های مختلفی میتوان فرزندان بالای ۲۱سال را نیز همراه خود به یونان برد تا به خانواده بپیوندند.

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)
مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه مهاجران زند آرتا به عنوان تنها موسسه ایرانی با شعبه مستقیم در یونان و با بهره گیری از تیم وکلای یونانی خود که بیش از ۵۰ پرونده گلدن ویزای موفق را در کارنامه خود دارند آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزان هستیم

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(۲۰ خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

  برای مشاوره تماس بگیرید!