اقامت یونان
آنچه در این مطلب میخوانیم

یونان یکی از کشورهای جزو اتحادیه اروپا بوده و با توجه به اینکه یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای ورود به اروپا محسوب می‌شود، به دروازه اروپا معروف است. از آنجایی که اخذ اقامت در یکی از کشورهای عضو شینگن، راه‌ را برای ورود به دیگر کشورهای این حوزه باز می‌کند، بسیاری از افراد برای مهاجرت و اخذ اقامت کشورهای اروپایی، مهاجرت به یونان را به عنوان مقصد نخست انتخاب می‌کنند. در این مقاله قصد داریم تمامی آنچه درباره اخذ اقامت یونان مورد نیاز است را بررسی کنیم.

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

شرایط اخذ اقامت یونان چگونه است

برای اینکه بتوانیم اقامت یونان را کسب کنیم باید با روشهای اخذ اقامت آن آشنا شویم. مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور از روش‌های مختلفی می‌تواند انجام شود که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

اخذ اقامت یونان از طریق کار

برای اخذ اقامت یونان از طریق کار در ابتدا باید به دنبال کارفرما بود. یک کارفرما برای استخدام کارمند خود در ابتدا باید به مدت ۳ ماه آگهی استخدام را در یونان منتشر کرده و در صورتی که در طول این مدت کارمند مورد نظر خود را نیافت، برای ۳ ماه دیگر این آگهی را در کشورهای عضو اتحادیه اروپا منتشر کند. چنانچه بعد از گذشت این ۶ ماه، کارفرما کارمند خود را استخدام نکرد، می‌تواند آگهی را در کشورهای غیر اروپایی منتشر کند که در این صورت فرصت برای اخذ اقامت یونان از طریق کار فراهم می‌شود.

اخذ اقامت از طریق تحصیل

تحصیل در کشور یونان برای دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان بوده، در حالی که دانشجویان دیگر کشورها باید هزینه‌ای در حدود ۱۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنند. درخواست اخذ پذیرش از دانشگاه‌های یونان می‌تواند به طور مستقل و توسط خود دانشجو انجام شود. البته برای تحصیل در دانشگاه‌های یونان و اخذ اقامت تحصیلی، داشتن تمکن مالی و بیمه نامه نیز الزامی است.

در این روش متقاضی اخذ اقامت، باید از طریق سود حساب‌های بانکی خود، اجاره‌ نامه‌ ملک، حقوق بازنشستگی و… ثابت کند که در هر ماه حداقل ۲۷۰۰ یورو (۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال) درآمد دارد. از طرفی درآمد سالانه متناسب با مبلغ ماهیانه احراز شده باید در حساب بانکی فرد در ایران وجود داشته باشد.

به عنوان مثال اگر فردی با تمکن مالی ۳۰۰۰ یورو در ماه اقامت یونان را دریافت کرده است، باید مبلغ ۳۶۰۰۰ یورو در حساب بانکی خود در ایران موجودی داشته باشد

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری

با خرید یک ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو در یونان می‌توان اقامت دائم یونان یا همان گلدن ویزای یونان را برای ۳ خانواده ( خانواده فرد، پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود) دریافت کرد.

برای اطلاعات بیشتر مقاله مربوط به اقامت یونان از طریق خرید ملک را بخوانید

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت یا ثبت نمایندگی شرکت

برای ثبت شرکت در یونان، فرد متقاضی باید یک شرکت در ایران داشته باشد یا از طرف یک شرکت فعال، نمایندگی ثبت شرکت در یونان را به دست آورده باشد. از این طریق می‌توان اقامت یونان را برای خانواده مدیر عامل شرکت و سهامداران آن دریافت کرد.

اخذ اقامت از طریق ازدواج و تولد فرزند

ازدواج یک فرد غیر یونانی با یک فرد یونانی می‌تواند منجر به اخذ اقامت برای فرد غیر یونانی شود. اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در یونان ممکن نبوده مگر اینکه پدر یا مادر، شهروند یونان بوده یا به مدت حداقل ۵ سال قبل از تولد فرزند خود در یونان زندگی کرده باشند.

مزایا اقامت یونان و زندگی در آن

 • اب وهوای گرم و دلپذیر در تمام طول سال
 • مکان های اقامتی مقرون به صرفه
 • غذاهای با کیفیت و خوش طعم
 • اجتماعات و روابط صمیمانه مردم
 • خدمات درمانی با کیفیت
 • دریافت خدمات اضطراری اورژانس
 • هزینه های زندگی مقرون به صرفه
 • پایین بودن نرخ جرم و جنایت
 • تحصیلات رایگان  در همه سطوح
 • وجود امکانات گردشگری و تفریح

هزینه های اقامت در یونان چقدر است؟

به طور کلی هزینه زندگی در یونان ۳۰ درصد کمتر از هزینه زندگی در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و همین امر نیز سبب شده تا بسیاری از افراد یونان را برای مهاجرت خود و اخذ ویزای شینگن انتخاب کنند. اگرچه میزان هزینه‌ زندگی در یونان به سبک زندگی فرد وابسته است، اما به طور متوسط می‌توان هزینه زندگی در یونان را به شرح زیر توصیف کرد:

مسکن:

اجاره ماهیانه یک آپارتمان یک خوابه در یونان در حدود ۲۵۰ یورو بوده که در صورت اجاره مسکن در مرکز شهر آتن، این مبلغ به طور تقریبی به ۵۵۰ یورو افزایش پیدا می کند.

تابعیت یونان
اینم بخون

خوراک:

تامین تمامی مواد غذایی مورد نیاز یک ماه دردر کشور یونات چیزی در حدود ۲۰۰ یورو هزینه دارد.

بهداشت و خدمات درمانی:

در کشور یونان هزینه بهداشت وخدمات درمان در هر ماه حدود ۱۸۰ یورو است.

حمل‌ و نقل:

اگر بخواهید در یونان از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، هزینه بلیط یک طرفه ۱.۲ یورو می باشد. اما با خرید اشتراک یک ماهه شما میتوانید  این مبلغ را کاهش دهید.

پوشاک:

طبق گزارشات انجان یافته، هزینه پوشاک ماهانه هر شهروند یونانی چیزی در حدود ۱۰۰ یورو برآورد شده است.

امکانات اساسی:

از دیگر هزینه هایی که جهت اقامت در کشور یونان  لازم است، هزینه آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت است که، چیزی بالغ بر ۳۰۰ یورو برآورد شده است.

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

مزایای تحصیل در کشور یونان و دریافت اقامت یونان

کشور یونان از لحاظ تحصیلی یکی از مقاصد بسیار عالی در خارج از کشور است. تحصیل رایگان یکی از مزایای این کشور است ، اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های یونان و ارائه امکانات آموزش عالی و ارتباط با دانشگاه های مطرح اروپا محل مناسبی برای تحصیل در این کشور فراهم آورده است.

دلایل دیگری که این کشور را گزینه مناسبی برای تحصیل می کند این است که :

 • هزینه‌ی تحصیل و زندگی در یونان بسیار ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی است.
 • بسیاری از برنامه‌های آموزشی در این کشور به زبان انگلیسی نیز تدریس شده و از روش های خاص این کشور در امر آموزش و یادگیری می توان بهره برد.
 • تخفیف خدمات پزشکی و حمل و نقل عمومی رایگان در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌گیرد.

پس به همین دلایلی که توضیح دادیم، تحصیل در یونان می‌تواند یک گزینه‌ی بسیار ایده‌آل برای دانشجویان خارجی باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در کشور یونان

مدارکی که برای اخذ ویزای کار در یونان مورد نیاز می باشد :

 • مدارک معتبر دانشگاهی به همراه سابقه کاری و سابقه بیمه و کپی و ترجمه رسمی همه آنها
 • قراداد کاری بین کارفرما و فرد متقاضی کار به همراه ترجمه آن
 • گواهی سلامت پزشکی فرد متقاضی از یک بیمارستان دولتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت معتبر به همراه کپی تمام صفحات
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی
 • مدارک اثبات کننده تمکن مالی فرد متقاضی
 • مدارک مربوط به محل سکونت در یونان

البته باید درنظر داشته باشید که اگر دولت یونان مدارک بیشتری از شما بخواهد باید طبق قوانین این کشور عمل کرده و تمام مدارکی که برای ویزای کاری یونان از شما در خواست می کنند تهیه و به دولت یونان تحویل دهید.

باید این نکته را توضیح دهیم که اگر فردی خارجی به مدت سه سال در یونان مشغول به کار بوده و مالیات به دولت یونان پرداخت کرده است ، می تواند برای کارت اقامت خود اقدام کند و وقتی دریافت کرد تبعه کشور یونان شده است و می تواند به هر کشور عضو اتحادیه اروپا بدون دریافت ویزا سفر کند و در آنجا تحصیل ، کار و زندگی کند.

مهاجرت کاری به یونان
اینم بخون

کلا افرادی که در کشور یونان تحصیل می کنند و یا تبعه کشورهای اروپایی هستند نیازی به صدور ویزای کاری یونان ندارند.

یونان با چه شرایطی، ازدواج فرد را به رسمیت می‌شناسد؟

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج تنها از طریق به رسمیت شناختن این ازدواج امکان پذیر است. چندهمسری یا ازدواج هم‌جنس‌گرایان در این کشور از لحاظ قانونی، به رسمیت شناخته نمی‌شود. در مرحله‌ی نخست، تأیید مدارک شماست به این صورت که ازدواج مدنی را باید شهردار محل تأیید کند. وجود دو شاهد بالغ یونانی هم در مراسم ازدواج الزامی است.

برای ازدواج مذهبی هم باید رهبر مذهبی این پیوند را تأیید کند. پیشنهاد زند آرتا این است که برای ثبت ازدواج خود در یونان، حتماً با یک وکیل یونانی مشورت کنید.

بعد از ازدواج کی می توان برای تابعیت یونان تقاضا داد؟

پس از ازدواج با زن یا مرد یونانی و دریافت اقامت، شخص در صورت ، محکوم نبودن طی ۱۰ سال گذشته، داشتن ۱۸ سال تمام ، نداشتن دستور اخراج از ارگان یا شرکت خاص  و به‌شرط هفت سال حضور مداوم در کشور یونان، می‌تواند برای دریافت تابعیت اقدام کند.

شرایط دریافت اقامت از طریق ازدواج

اگر همسر شما تابعیت یونان را داشته باشد،  شما دارنده کارت اقامت یونان می شوید. این کارت تا ۱۰ سال اعتبار دارد و در صورت ادامه زندگی بعد از ۱۰ سال دوباره تمدید می شود. برای تمدید در این مدت شخص باید ثابت کند که توانایی مالی پرداخت هزینه‌های زندگی خود و همسرش را دارد. در صورتی که زوجین از هم طلاق بگیرند اقامت نیز باطل می شود.  اگر این ازدواج منجر به فرزند آوری شود؛ شخص می تواند پس از سه سال اقامت در یونان، تابعیت این کشور را درخواست کند. چرا که کشور یونان تابع قانون خون می باشد و مهاجرت به یونان از طریق تولد بدون داشتن رابطه خونی ممکن نیست.

مهاجرت از طریق ازدواج  یکی از مزایای اقامت یونان است که در نهایت به اقامت فرد مهاجر می انجامد. اما حواستان باشد که در مهاجرت به یونان از طریق ازدواج ، برای گرفتن اقامت این کشور، حداقل باید شش ماه در خاک کشور یونان حضور داشته باشید. چرا که غیبت بیش از ۱۲ ماه در این کشور پذیرفته نخواهد بود.

آسان ترین و بهترین روش اخذ اقامت یونان

روش های مهاجرتی متعددی برای اقامت یونان وجود دارد من الجمله مهاجرت کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری، تمکن مالی ، ازدواج .

هریک از موارد ذکر شده شرایط ، ضوابط و مدارک مربوط به خود را دارد که از هر فرد به دیگری متغیر است .

محل‌های مناسب برای خرید ملک در یونان
اینم بخون

آسانترین روش اخذ اقامت یونان ، تمکن مالی میباشد. که کمترین بازده زمانی برای مهاجرت به یونان ۴ ماه میباشد. نکته حائ اهمیت برای کشور یونان این است که متقاضی بتواند بدون کارکردن درامد خود را به صورت ماهانه داشته باشد ؛ حال این درامد اجاره املاک ، حقوق بازنشستگی ، سود سپرده بانکی و….. باشد.

این مورد ازآنجایی مورد تاکید است که شما در این روش نه تنها اجازه کار دریونان را ندارید بلکه در کشورهای اروپایی نیز امکان کار کردن ندارید. درامد شما با نرخ یورو محاسبه میشود . متقاضی علاوه براینکه حداقل درامد ۲۰۰۰ یورو برای ۲۴ ماه بعنوان مانده حساب داشته باشد میبایست مدارکی دال براین ادعا نیزبه اداره مهاجرت یونان ارائه کند .

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

در نهایت

موسسه مهاجرتی زند آرتا با سالها تجربه در زمینه مهاجرت ایرانیان به اقضی نقاط جهان در کنار شماست تا شما را تک به تک با شرایط و هزینه های کشور مقصد آشنا کرده و  در زمینه اخد اقامت شما بیشترین خدمات ممکن را ارائه دهد. زیباترین لحظات ماندگار زندگی خود را با زند آرتا رقم بزنید.  

سوالات متداول در مورد اخد اقامت یونان

کارت اقامت دائم نیاز به تمدید دارد؟

کارت اقامت دائم در یونان دارای پنج سال اعتبار است و در پایان پنج سال به راحتی قابل تمدید می باشد.

آیا میتوان با ۲۵۰ یا ۵۰۰هزار یورو به جای یک ملک چند ملک خرید؟

بله شما می توانید چند ملک که مجموع قیمت انها حداقل مبلغ مورد نیاز برنامه گلدن ویزا باشد را خریداری کنید

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک آسان تر است یا تحصیل؟
اینم بخون
خرید ملک در یونان هزینه های جانبی دارد ؟

خرید ملک یا زمین در یونان مانند هر کشور دیگری هزینه های مربوط به خود را دارد که مجموع این هزینه ها برای خریدار حدود ۱۰ درصد قیمت خرید می باشد.

این هزینه شامل: هزینه دفترخانه  ۱.۵ درصد ، هزینه وکیل ۲ درصد، هزینه آژانس املاک ۲ تا ۳ درصد ( بسته به آژانس املاک متغیر است) ، ۳ درصد هزینه مالیات خرید که به دولت پرداخت می شود و ۲ درصد هزینه انجام امور اخذ گلدن ویزا است.

به چه مدارکی برای اخذ این نوع از اقامت نیاز است؟
 • پاسپورت
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • اصل شناسنامه
 • اصل قباله ازدواج (در صورت متاهل بودن)
 • گردش حساب و تمکن بانکی(این مورد برای اخذ ویزای موقت اولیه جهت بازدید از املاک نیاز است.)
از زمان شروع پرونده تا اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چقدر زمان نیازاست؟

به طور معمول بین۲ تا ۴ ماه زمان خواهد برد.

آیا برای دریافت کارت اقامت دائم نیاز به حضور شخص در یونان میباشد؟

خبر خوب برای شما و خانواده تان این است که هیچ اجباری برای ماندن در یونان نخواهید داشت. بنابراین بسیاری از متقاضیان ما ملکی را در یونان خریداری میکند و سپس اجاره داده و خود در ایران و یا سایر کشورهای اروپایی واقع در حوزه شنگن زندگی می کنند.

کدام یک از اعضاء خانواده سرمایه گذاران در یونان میتوانند به همراه ایشان اقامت دائم یونان را کسب کنند؟

بر خلاف سایر کشورهای اروپایی واقع در حوزه شنگن، اگر شما اقامت دائم کشور یونان را اخذ کنید افراد بیشتری را می توانید به همراه خود به اروپا ببرید و این موضوع به جز هزینه های اداری مربوط به اقامت هزینه دیگری برای شما نخواهد داشت.

سرمایه گذار چه افرادی را میتواند به عنوان همراه با خود به یونان ببرد؟
 1. همسر
 2. فرزندان زیر ۲۱
 3. مادر و پدر متقاضی
 4. مادر و پدر همسر متقاضی

البته با استفاده از روش های مختلفی میتوان فرزندان بالای ۲۱سال را نیز همراه خود به یونان برد تا به خانواده بپیوندند.

آیا میشود برای پاسپورت این کشور، بدون حضور طولانی مدت در یونان اقدام کرد؟

خیر. برای اینکار شما باید برای حداقل ۵ سال ، سالی ۶ ماه در یونان حضور داشته باشید.

با دریافت کارت اقامت یونان، آیا سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن نظیر آلمان و فرانسه امکان پذیر است؟؟

بله تا زمانیکه کارت اقامت شما اعتبار دارد میتوانید به کشورهای حوزه شنگن سفر کنید.

آیا این امکان وجود دارد که پس از دریافت اقامت از طریق خرید ملک ،از طریق اجاره درآمد ارزی کسب کرد؟

بله، شما میتوانید ملک خود را اجاره دهید و برطبق قوانین این کشور میبایست مالیات ۸ تا ۱۲ درصدی پرداخت کنید.

آیا کسی که اقامت یونان از طریق خرید ملک را دارد، مجاز به کار کردن میباشد؟
این نوع اقامت قابلیت تبدیل شدن به اقامت کاری را دارد.
۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

۶ دیدگاه

 • سلام ، ممنون از اطلاعات خوب و جامعتون ، من میخوام برای اقامت یونان اقدام کنم ، لطفا راهنمایی کنید که چه راهی برای من بهتره :
  من ۲۶سالمه و کار ارز دیجیتال انجام میدم ، و سرمایه حدود ۱ میلیارد دارم
  لطف میکنید راهنمایی کنید منو

  • سلام به شما دوست عزیز
   بسیار عالی ، شرایط رو لطفا تماس بگیرید با کارشناسامون در میون بزارید ، راه های اقامت یونان مختلفه ، تماس بگیرید بهترین راه رو بهتون میگن
   و در اولین فرصت وقت مشاوره برای شما در نظر میگیرن

 • سلام من ۲۱ سالمه و رشته ی تحصیلیم نرم افزار کامپیوتر هست ، آیا با این رشته میتونم از طریق کار ، اقامت یونان رو بگیرم ؟

 • سلام به شما
  ما یه خوانواده ۴ نفره هستیم ، برای دریافت اقامت یونان باید چه کار کنیم؟ راحت ترین راه اقامت یونان چیه؟
  حدودا چقدر هزینه نیازه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه بین المللی مهاجران زند آرتا، با بهره گیری از تیم وکلای مهاجرتی مجرب در ۱۰ کشور جهان، با دو شعبه فعال در تهران و آتن اماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزات هستیم.

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(10 خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

  برای مشاوره تماس بگیرید!

  موسسه مهاجرتی زند آرتا