واحد پول یونان | واحد پول یونان قبل از یورو

واحد پول یونان
آنچه در این مطلب میخوانیم

واحد پول کشور یونان چیست؟

چنانچه قصد سفر و یا مهاجرت به یونان را دارید، ضروری است که برای خرج سفر خود اقدام به تهیه ارز رایج آن بکنید.

در یونان مانند سایر کشورهای اروپایی “یورو” بعنوان واحد پول یونان درجریان است

در کشورهای فرانسه ، آلمان، بلژیک ، اتریش، استرالیا، اتریش، فرانسه ، اسپانیا، ایتالیا، لوکزامبورگ ، یونان ، هلند و فنلاند در سال ۲۰۰۲ از یورو بعنوان واحد پول رسمی استفاده کردند.

در حال حاضر ۱۹ کشور از۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا یورو را بعنوان واحد پول رایج استفاده میکنند.

در گذشته واحد پول یونان “دراخما” بود که پس از بررسی ها و تلاش های متمادی؛ واحد پولی یونان از “دراخما” به یورو تغییر کرد. و از سال ۲۰۰۲ در موارد تجاری و خریدهای روزانه از یورو استفاده شد.

سنت بخش کوچکتری از یورو میباشد که هر۱۰۰ (Cent) سنت معادل یک یورو میباشد. اختصار یورو € و کد الفبایی آن EUR میباشد.

واحد پول یونان قبل از یورو

واحد پول یونان قبل از یورو، در دهه ۱۹۸۰ میلادی به نام دراخما (Drachma) بود. دراخما به عنوان واحد پول رسمی کشور یونان از سال ۱۹۳۲ تا ۲۰۰۱ به کار می‌رفت. این واحد پول از سال ۲۰۰۲ با ورود یورو به عنوان واحد پول رسمی یونان، از بین رفت.

دراخما دارای تقسیمات مختلفی بود. بزرگترین تقسیمات دراخما شامل ۱۰۰ لپتا (Lepta)، ۱۰۰ اپته (Apathy)، ۱۰۰ دراخما (Drachma)، ۱۰۰۰ دراخما (Chilia Drachma) و ۵۰۰۰ دراخما (Pente-Chilia Drachma) بود.

در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ میلادی، ارزش دراخما نسبت به دلار آمریکا کاهش یافت و در دهه ۹۰ میلادی نیز به دلیل بحران اقتصادی، ارزش آن به شدت کاهش یافت. در سال ۲۰۰۱، با ورود یورو به عنوان واحد پول رسمی یونان، دراخما از بین رفت و مردم یونان برای خرید و فروش از یورو استفاده می‌کنند.

اگرچه دراخما به عنوان واحد پول قبلی یونان امروزه دیگر به کار نمی‌رود، اما هنوز هم مجموعه‌های سکه و اسکناس دراخما به عنوان تاریخچه اقتصادی و فرهنگی کشور یونان، ارزش دارند.

اهمیت واحد پول یونان قبل از یورو

واحد پول یونان قبل از یورو، نقش مهمی در اقتصاد یونان داشت. این واحد پول، نمادی از استقلال و حاکمیت مالی یونان بود و نشان دهنده سیاست‌های اقتصادی و پولی کشور بود. همچنین، واحد پول یونان قبل از یورو، تأثیر قابل توجهی بر روند تجارت و تبادلات بین المللی یونان داشت و در تعیین نرخ ارز و تعامل با سایر کشورها نقش مهمی داشت.

بررسی مزایای سرمایه گذاری در یونان
اینم بخون

نتیجه گیری

واحد پول یونان قبل از یورو، تاریخچه و اهمیت مهمی در اقتصاد یونان داشت. این واحد پول، نمادی از استقلال و حاکمیت مالی یونان بود و تأثیر قابل توجهی بر روند تجارت و تبادلات بین المللی این کشور داشت. با ورود یونان به ناحیه یورو، واحد پول یونان قبل از یورو جای خود را به واحد پول یورو داد، اما هنوز خاطرات و اهمیت آن در اقتصاد یونان باقی است.

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 6 =

مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه بین المللی مهاجران زند آرتا، با بهره گیری از تیم وکلای مهاجرتی مجرب در ۱۰ کشور جهان، با دو شعبه فعال در تهران و آتن اماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزات هستیم.

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(10 خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

    16 + 14 =

    برای مشاوره تماس بگیرید!
    موسسه مهاجرتی زند آرتا