مهاجرت کاری به یونان
آنچه در این مطلب میخوانیم

یونان کشوری است توسعه یافته با اقتصاد پر رونق و به همین جهت بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری به یونان و اخذ ویزای کار یونان اقدام می­کنند . داشتن فرهنگ  و تاریخچه­ایی غنی و متمدن ،اقتصاد خوب ، مناظر زیبا و آب و هوای معتدل یونان ، این کشور را به گزینه مناسبی برای  مهاجرت بسیاری از سرمایه گذاران و کسب وکارهای کوچک و بزرگ تبدیل کرده است .

پذیرش نیروی کار در یونان

یونان عضو شنگن و اتحادیه اروپا است . به ۲۶ کشور در اروپا شنگن می­گویند و با گرفتن ویزا از یکی از این کشورها می­توان به باقی کشور­ها نیز سفر کرد. همین امر مهاجرت کاری را کمی مشکل کرده است زیرا شما باید برای مهاجرت از طریق یک کارفرمای مورد تایید یونانی معرفی شوید . در حالی که اولویت استحدام و جذب نیرو ابتدا از یونان ، سپس کشورهای عضو اتحادیه اروپا و در نهایت سایر کشورهاست .

مهاجرت کاری به یونان تنها با داشتن معرف وکارفرمای معتبر یونانی امکان پذیر است . روند جذب نیرو در یونان به این صورت است که ابتدا یک آگهی حول نیازمندی کارفرما برای نیرو به مدت سه ماه توزیع می­گردد ، در صورتی که نیرو مورد نیاز در یونان پیدا نشود این آگهی در کشورهای عضو شنگن توزیع شده و در این کشور ها به دنبال نیرو می­گردند. در صورت پیدا نشدن نیرو در آخرین مرحله آگهی درخواست نیرو به صورت بین الملل و برای جذب نیرو خارج از منطقه شنگن توزیع می­شود . این روند تامین نیرو در یونان ، پیدا کردن کارفرما را برای گرفتن پیشنهاد کاری توسط مهاجرین مشکل کرده است.

لیست مشاغل مورد نیاز یونان به همراه حقوق ماهیانه

روند مهاجرت کاری به یونان

مهاجرت کاری به یونان با یافتن پیشنهاد کاری آغاز می­شود. از طریق سایت های کاریابی و یا شرکت یونانی بین المللی و یا سفر به این کشور باید کارفرمایی پیدا کنید تا درخواست شما را برای کار تایید و به مراجع تحویل دهد و اثبات کند در منطقه شنگن نیرویی برای این سمت و جایگاه شغلی وجود ندارد .این فرآیند ممکن است زمان بر باشد .

در ادامه و بعد از تایید دولت یونان ، متقاضی باید درخواست ویزای کاری نوع D کند تا بیشتر از ۹۰ روز بتواند در این کشور اقامت داشته باشد . و در نهایت بعد از ورود به کشور یونان برای اخذ مجوز اقامت وکار به اداره پلیس یونان مراجعه کند . 

مهاجرت کاری به یونان بعد از تحصیل

افراد دانشجو و فارغ التحصیل در یونان که موفق به استخدام شوند می­توانند مهاجرت کاری به یونان  و مجوز اقامت بلند مدت دریافت کنند. بعد از فارغ التحصیلی، دولت یونان ۶ ماه به این افراد فرصت می­دهد تا به دنبال کارفرما و شرکت مناسب در حوزه کاری خود بگردند و تاییدیه کاری را از آن ها دریافت کنند. بعد از ۵ سال اقامت کاری امکان گرفتن اقامت دائم یونان وجود دارد.

مهاجرت کاری به یونان با بلوکارت اروپا

بلوکارت اتحادیه اروپا به نیروهای متخصص در سطح بین­الملل داده می­شود. این افراد در حوزه­های خاص دارای مهارت و تخصص حرفه­ایی هستند و با داشتن بلو کارت امکان مهاجرت کاری به یونان و همچنین مجوز اقامت و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند. بلو کارت دوسال اعتبار دارد و در صورت داشتن قرارداد کاری با مدت کمتر ، بلوکارت به همان میزان اعتبار خواهد داشت.

جاب آفر چیست ؟
اینم بخون

نتیـــــجه گیــــری

در این مقاله قصد داشتیم شما را با روند گرفتن اقامت کاری یونان آشنا کنیم ، اگر شما قصد مهاجرت به یونان را دارید میتوانید از طریق مهاجرت کاری اقدام نمایید ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع مهاجرت با کارشناسان زند آرتا در تماس باشید ، به صورت کاملا رایگان در مورد چگونگی اخذ اقامت در یونان مشاوره بگیرید

مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه مهاجران زند آرتا به عنوان تنها موسسه ایرانی با شعبه مستقیم در یونان و با بهره گیری از تیم وکلای یونانی خود که بیش از ۵۰ پرونده گلدن ویزای موفق را در کارنامه خود دارند آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزان هستیم

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(۲۰ خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

    برای مشاوره تماس بگیرید!