شرایط کار در آلمان برای ایرانیان
آنچه در این مطلب میخوانیم

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان با توجه به کمبود نیروی جوان در این کشور، بسیار مناسب بوده و مزایایی را به همراه دارد. همانطور که می‌دانید کشور آلمان واقع در قاره اروپا، دارای اقتصادی قدرتمند و سطح کیفی بالا برای زندگی است. به همین علت مهاجرت به آلمان برای ایرانیان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این کشور اروپایی متاسفانه جمعیتی کهن سال داشته و دچار کمبود نیروی جوان شده است. یکی از دلایل پذیرش مهاجر جوان، بالا بودن سن اهالی این کشور است. بهترین راه مهاجرت به آلمان اخد ویزای کار آلمان است. به همین دلیل است که این کشور افراد متخصص جوان را به سرعت پذیرش می‌کند. اما نباید فراموش کرد که پیدا کردن کار در این کشور دشوار بوده و کار چندان راحتی نیست، اما مزایای مهاجرت به آلمان باعث شده که این دشواری، طاقت مهاجران را به سر نرساند و ارزش تحمل این مشکلات را داشته باشد.

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

لازم به ذکر است که مهاجران مسلط به زبان آلمانی و انگلیسی، همچنین افراد متخصص در یک زمینه کاری، راحت‌تر از سایر مهاجران به کار مشغول می‌شوند. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان ممکن است کمی دشوار باشد اما آنچه که مسلم است لازمه مهاجرت به این کشور تسلط به زبان انگلیسی و آلمانی است. پس پیشنهاد زند آرتا به شما این است که در یک زمینه کاری متخصص شوید تا سرعت پیدا کردن کار شما به راحتی انجام شود.

نرخ بیکاری در آلمان چقدر است ؟

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که در زمان مهاجرت به یک کشور باید در دست داشته باشیم، نرخ بیکاری آن است. آلمان با نرخ بیکاری ۳.۲ درصد بیانگر وجود شغل بسیار زیاد در این کشور بوده و انتخاب درستی برای مهاجرت است. پیش بینی می‌شود که این نرخ بیکاری در سال های آینده سیر نزولی داشته به گونه‌ای که در سال ۲۰۲۵ میلادی این نرخ تقریبا به ۳.۱ درصد خواهد رسید. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان با این نرخ بیکاری بسیار جذاب بوده و می‌توانند با رعایت پیش نیازهای لازم به آلمان مهاجرت کرده و در آنجا مشغول به کار کنند.

متوسط حقوق دریافتی در مشاغل پرتقاضای آلمان عبارت است از:

اخذ ویزای کار در آلمان

برای این که بتوانید قانونی به کشور آلمان مهاجرت کنید، باید اجازه کار و اقامت آن را دریافت کنید.شما برای اقامت ۲ روش پیش رو دارید.

۱. ویزای پیشنهاد کار آلمان (Job Offer)

در این روش لازم است پیشنهاد شغلی از کارفرما در آلمان دریافت کنید و با داشتن دعوت نامه از طرف کارفرما می توانید به سفارت آلمان مراجعه کنید.
ویزای کارآموزی آلمان (آسبیلدونگ) | راحترین روش + بررسی هزینه ها
اینم بخون

۲. ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker)

با این ویزا به آلمان مهاجرت کرده و به دنبال شغل مورد نظر خود باشید. برای جستجوی کار در آلمان تنها ۶ ماه فرصت دارید. بعد از اینکه شغل را پیدا کردید، می توانید درخواست اجازه کار و اقامت دهید.

ساعت کاری و مرخصی در آلمان

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های فکری که ذهن افراد را قبل از مهاجرت به کشور مورد نظر درگیر خود می‌کند، اطلاعات و شرایط کاری است. شرایط کار در آلمان برای ایرانیان با سایر مهاجران کشورهای دیگر تفاوتی نداشته و یکسان می‌باشد. حدود ساعت کاری آلمان در هفته ۴۰ ساعت بوده که این عدد ممکن است حداکثر تا ۴۸ ساعت متغییر باشد. ساعت کاری روزانه هم بین ۸ تا ۱۰ ساعت است. اما اگر روز قبل فردی بیش از ۸ ساعت کار کرده باشد نمی‌توان روز بعد کاری هم او را وادار به بیش از ۸ ساعت کاری نمود. حداقل مرخصی سالانه به افراد شاغل در این کشور،  ۲۸ روز بوده و تعطیلات قانونی آن ۲۶ روز درج شده است.

میزان حقوق شهروندان آلمانی

متوسط حقوق شهروندان هر کشور نشان‌دهنده سیستم توزیع درآمد و سطح رفاه مردم آن کشوراست. در آلمان سالانه حداقل دستمزد برابر با ۹ یورو در ساعت و ۱۵۲۰ یورو در ماه  است. البته عوامل بسیاری چون میزان تحصیلات، میزان تجربه و … بر درآمد افراد در آلمان تاثیر دارند که بسته به تجربه میزان دستمزد هم بالامی‌رود.جالب است بدانید که کشور آلمان از سال ۲۰۱۵ اقدام به تصویب نرخ دولتی حداقل میزان دستمزد کرده تا از حقوق کارگرانی که کمتر از حد مجاز دریافت می‌کردند حمایت کند. با توجه به این مبلغ دستمزد، در مقایسه با سایر کشورها ، آلمان در جایگاه پنجم کشورهای اروپایی قرار دارد.

نتیـــــجه گیــــری

همانطور که مطالعه کردید، آلمان کشوری با اقتصاد بسیار قوی در قاره اروپاست. به دلیل کمبود نیروی جوان، افراد متخصص در زمینه‌های مختلف می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند و در آنجا به کار مشغول شوند. روز به روز مشاغل زیادی برای افراد ماهر در این کشور مهیا می‌شود که این افراد پس از مهاجرت می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن به سرکار روند. اگر در زمینه مهاجرت به آلمان سوالی دارید میتوانید به صورت رایگان از کارشناسان زند آرتا مشاوره بگیرید

به این محتوا امتیاز دهید ، امتیاز شما برای ما مهم است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه بین المللی مهاجران زند آرتا، با بهره گیری از تیم وکلای مهاجرتی مجرب در ۱۰ کشور جهان، با دو شعبه فعال در تهران و آتن اماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزات هستیم.

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(10 خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

    برای مشاوره تماس بگیرید!

    موسسه مهاجرتی زند آرتا