مهاجرت به کانادا

Canada

_

احتمالا زمانی که صحبت از مهاجرت به کانادا می‌شود، بسیاری از افراد به یک چیز فکر می‌کنند: چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ 

اطلاعات کلی درباره مهاجرت به کانادا

 کانادا بزرگترین کشور از نظر وسعت در آمریکای شمالی است. به زبان سرخپوستی کلمه کانادا  به معنای سرپناه است. پرچم کانادا دارای یک برگ قرمز افرا در وسط و دو نوار قرمز رنگ در کناره ها میباشد که این رنگ ها سمبل صلح ، آرامش ، امید ، کامیابی و بی طرفیست. همچنین برگ درخت افرا  نشانه ای از میراث فرهنگی کانادا و منابع طبیعی این کشور است.

کانادا در کنار سه اقیانوس آرام،اطلس و منجمد شمالی قرار گرفته است.این کشور بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان در دنیاست و همچنین از آن می توان به عنوان یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان نام برد .این کشور پهناور شهرهای بزرگی مثل تورنتو،مونترال و ونکوور را در خود جای داده است. تورنتو پر جمعیت ترین شهر کاناداست.

نزدیک به نیمی از جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل میدهند پس ناگفته پیداست که این کشور  یکی از متنوع ترین شهرهای جهان از لحاظ تنوع  نژادی است.

کانادا دارای دو زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است. کارکنان دولت فدرال کانادا میتوانند یکی از این دو را به دلخواه خود انتخاب کنند. البته زبان غالب در این کشور انگلیسی است.

خدمات کشور کانادا

سوالات متداول

وضعیت اقتصادی کانادا

وقتی ازکانادا صحبت میکنیم درباره یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان سخن میگوییم. کشوری با اقتصادی پر از تنوع و گوناگونی.

از تولیدات این کشور میتوان به مواد غذایی، کاغذ، صنایع شیمیایی، نفت، چوب و تولیدات فلزی اشاره نمود. بیشترین شرکت های تولیدی آنها در دو ایالت کبک و انتاریو مستقر هستند.

این کشور دارای منابع معدنی غنی و صنایع پیشرفته و محصولات فراوان کشاورزی می باشد. لازم به ذکر است که سیستم اقتصادی کانادا به شدت به ایالات متحده امریکا وابسته است.

آب و هوا در کانادا

آب و هوای کانادا به علت عرض جغرافیایی بالا بسیار متنوع است و بخش اعظمی از آن دارای آب و هوای مطبوع ،بارندگی خوب در طول سال و طبیعت بسیار زیباست.

سیاست در کانادا

این کشور دموکرات فدرال و پادشاهی مشروطه است . پارلمان کانادا به دو بخش مجلس سنا و مجلس عوام تقسیم میشود. هر کدام از ده ایالت کانادا توسط یک دولت مستقل اداره میشود. پایتخت این کشور اتاوا است. فرماندار کل کانادا توسط ملکه انگلیس انتخاب می شود.

بهداشت و درمان در کانادا

به طور کلی تمامی امور بهداشتی و درمانی در کانادا به صورت رایگان ارايه میشود. از جمله این خدمات رایگان میتوان به ویزیت توسط پزشک و انجام  انواع آزمایش ها اشاره نمود که در قبال ارایه کارت بهداشتی انجام می شود. این کارت سه ماه پس از ورود مهاجران به کانادا صادر خواهد شد. افراد ساکن  در کانادا یک پزشک خانوادگی دارند که اولین کسی که فرد باید در صورت لزوم جهت معاینه و بررسی مشکل پزشکی مراجعه نماید همین پزشک خانوادگی است که در صورت نیاز پزشک خانوادگی فرد را به سایر متخصصان مربوطه ارجاع خواهد داد.

کار در کانادا

کانادا فرصت های جدید بسیاری را در اختیار مهاجران قرار میدهد. دلیل آن نیاز مبرم این کشور به نیروی کار جوان میباشد. شاید این سوال پیش بیاید که چرا کانادا در این حد به نیروی کار نیازمند است؟ جواب را میتوان با جستجو درباره میانگین سنی مردم این  کشور پیدا کرد. جمعیت کشور پهناور کانادا رو به پیر شدن است. ۱۶درصد جمعیت کانادا بالای ۶۵ سال است. از طرفی کانادا پایین ترین نرخ زاد و ولد را دارد و بدیهی است این کشور برای انجام امور خود نیاز به نیروی کار جوان   دارد. حدود ۱۰میلیون نفر از نیروی کار این کشور را مهاجران تشکیل میدهند، یعنی از هر چهار نفر نیروی کار یک نفر مهاجر می باشدو این خبر خوبی است برای مهاجرینی که قصد گرفتن اقامت کانادا را دارند.

به طور کلی دو راه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد یکی استفاده از برنامه اسکیل وورکرز کانادا و دیگری دریافت پیشنهاد کاری از کارفرماهای کانادایی است. در روش اول در صورتی که شما از طریق برنامه اسکیل وورکرز موفق به اخذ اقامت کانادا گردید از همان ابتدا اقامت دایم کانادا برای شما صادر میگردد. اما در روش جاب آفر یا پیشنهاد کاری،  کارفرماهای کانادایی فقط در بعضی از شهرهای کانادا اجازه اقامت دایم به شما داده خواهد شد.

مدارک کاری باید بر اساس استانداردهای دولت فدرال کانادا معادل سازی شوند. دربعضی از رشته ها فقط به مدرک فنی حرفه ای نیاز هست اما در بیشتر رشته ها مدرک معتبر دانشگاهی معتبر مورد نیاز است.

تحصیل در کانادا

همان طور که همه میدانیم کانادا جزو اولین انتخاب های دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی میباشد.  مهمترین دلیل این انتخاب، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی دانشگاههای کانادا و در کنار آن معقول بودن هزینه ها نسبت به سطح بالای کیفیت آموزش می باشد.

کانادا یکی از اعضا گروه هشت میباشد(گروه هشت یعنی هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان که پنجاه درصد اقتصاد جهان را در دست دارند).لازم به ذکر است کانادا از بین تمامی اعضا این گروه، بیشترین مقدار بودجه را صرف آموزش میکند و این نکته ثابت می کند که چرا سطح آموزش در این کشور بالاست.

با تمامی این مزایا در نهایت هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا پایین تر و معقول تر است. از طرفی کشور کانادا با تخصیص انواع بورس های تحصیلی و همین طور اجازه کار حین تحصیل به دانشجویان کمک میکند تا بتوانند این هزینه ها را پوشش دهند.

    برای مشاوره تماس بگیرید!