مهاجرت به کانادا

Canada

_

احتمالا زمانی که صحبت از مهاجرت به کانادا می‌شود، بسیاری از افراد به یک چیز فکر می‌کنند: چگونه به کانادا مهاجرت کنیم؟ 

اطلاعات کلی درباره مهاجرت به کانادا

 کانادا بزرگترین کشور از نظر وسعت در آمریکای شمالی است. به زبان سرخ پوستی کلمه کانادا  به معنای سرپناه است. پرچم کانادا دارای یک برگ قرمز افرا در وسط و دو نوار قرمز رنگ در کناره ها میباشد که این رنگ ها سمبل صلح ، آرامش ، امید ، کامیابی و بی طرفیست. همچنین برگ درخت افرا  نشانه ای از میراث فرهنگی کانادا و منابع طبیعی این کشور است.

کانادا در کنار سه اقیانوس آرام،اطلس و منجمد شمالی قرار گرفته است. این کشور بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان در دنیاست و همچنین از آن می توان به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان نام برد. این کشور پهناور شهرهای بزرگی مثل تورنتو، مونترال و ونکوور را در خود جای داده است. تورنتو پر جمعیت ترین شهر کاناداست.

نزدیک به نیمی از جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل میدهند پس ناگفته پیداست که این کشور  یکی از متنوع ترین کشورهای جهان از لحاظ تنوع  نژادی است.

کانادا دارای دو زبان رسمی فرانسوی و انگلیسی است. کارکنان دولت فدرال کانادا میتوانند یکی از این دو را به دلخواه خود انتخاب کنند. البته زبان غالب در این کشور انگلیسی است.

خدمات کشور کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

نخستین دغدغه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، این است که هزینه زندگی در کانادا چقدر است ؟ این افراد تمایل دارند بدانند که کیفیت زندگی آن‌ها در کانادا چگونه خواهد بود و آیا می‌توانند زندگی آسوده‌ و راحتی در این کشور داشته باشند یا نه؟ با اینکه هزینه زندگی در کانادا بالاست، اما اکثر مردم کانادا از قدرت خرید بالایی برخوردارند. در ادامه به برخی از هزینه ها میپردازیم »

 • قسمت عمده هزینه مهاجرت به کانادا را هزینه مسکن و اجاره منزل تشکیل می دهد (هزینه اجاره یک آپارتمان کوچک در مرکز شهر تورنتو از ۸۱۳$ تا ۲۱۰۰$ (دلار کانادا) متفاوت است.)
 • هزینه حمل و نقل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر مناسب است (نرخ مترو در تورنتو حدود ۳.۲۵ دلار است)
 • به طور متوسط هزینه خرید یک مترمربع ملک مسکونی در مرکز تورنتو حدود ۷۷۰۰$ دلار است و در حومه شهر در حدود ۴۰۲۰$ دلار کاناداست.
 • باید ۷۰ تا ۹۰ دلار در هر ماه بابت استفاده از آب، برق و گاز بپردازید
 • هزینه تغذیه یک خانواده ۴ نفره در کانادا تقریبأ ۵۸۰۰ دلار است.

بـرای مطـالعـه دقیـق تـر در مـورد ایــن مـوضـوع حـتما مـقـاله مـربـوط بـه هزینه مهاجرت به کانادا را بخـوانیـد

 مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

مزایای مهاجرت به کانادا بیشتر از معایب آن است و کانادا کشوری عالی برای مهاجرت محسوب میشود. در ادامه به برخی از مزایا و معایب مهاجرت به کانادا میپردازیم »

 • کانادا وضعیت اقتصادی با ثبات و قدرتمندی دارد.
 • سطح رضایت مردم از زندگی در کانادا بسیار بالاست.
 • طبیعت بکر کانادا یکی از مزایای این کشور محسوب میشود.
 • این کشور یک کشور جهان اول است
 • نرخ پایین بیکاری امتیاز بالای کشور کانادا است.
 • کانادا کشوری مقرون به صرفه برای ادامه تحصیل است
 • پیدا کردن شغل برای افراد کم تجربه سخت است
 • زمستان اغلب مناطق این کشور بسیار سرد و طولانی است
 • قوانین دولتی در کانادا سخت گیرانه است.
 • مالیات بالای این کشور یکی دیگر از معایت کشور کانادا میباشد

بـرای مطـالعـه دقیـق تـر در مـورد ایــن مـوضـوع حـتما مـقـاله مـربـوط بـه مزایا و معایب مهاجرت به کانادا را بخـوانیـد

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

کانادا کشوری فوق العاده برای مهاجرت ایرانیان است. تعدادی به امید زندگی، کار یا تحصیل بهتر قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند. سه شهر تورنتو ، ونکوور و ادمونتون را می‌توان بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرین در سال ۲۰۲۲ معرفی کرد.

ونکوور شهری با بیشترین آمار ایرانی مهاجر است. این شهر یکی از گران ترین و چند فرهنگی‌ترین شهرهای کشور کانادا است و همچنین بهترین شهر کانادا از لحاظ آب و هوا و شرایط کاری شهر ونکوور و برای تحصیل شهرمونترال است . برای اطلاعات کامل در مورد ۳ شهر گفته شده مقاله مربوط به بهترین شهر کانادا برای ایرانیان را مطالعه کنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا میتواند برای کسانیکه قصد مهاجرت به کانادا را دارند گزینه مناسبی باشد .

جهت دریافت اجازه تحصیل در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا , در اولین مرحله شخص باید پس از آشنایی با شرایط و قوانین هر دانشگاه یا کالج, از یکی از آنها پذیرش بگیرد.

در خصوص مهارت های زبانی نیز لازم است متقاضی با شرکت در یکی از آزمون های استاندارد IELTS و TOEFL و اخذ مدرک با نمره مناسب خواسته شده در کالج یا دانشگاه مورد نظر ، جهت تکمیل پذیرش آن را به همرا سایر مدارک ارائه دهد. 

بـرای اطـلاعات بیـشتر در مـورد مهاجرت تحصیلی حتـما مقـاله مربـوط بـه مهاجرت تحصیلی به کانادا را بخـوانید (با جـزئیات به تـمام شـرایط و هـزینه ها پـرداختیم)

 

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل و شرایط خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما با توجه به شرایط و علایقتان بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد دهند

شماره تماس جهت مشاوره رایگان ۰۹۱۲۷۳۷۲۳۹۳

بررسی شرایط کلی برای مهاجرت به کانادا

وضعیت اقتصادی در کانادا

وقتی ازکانادا صحبت میکنیم درباره یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان سخن میگوییم. کشوری با اقتصادی پر از تنوع و گوناگونی.

از تولیدات این کشور میتوان به مواد غذایی، کاغذ، صنایع شیمیایی، نفت، چوب و تولیدات فلزی اشاره نمود. بیشترین شرکت های تولیدی آنها در دو ایالت کبک و انتاریو مستقر هستند.

این کشور دارای منابع معدنی غنی و صنایع پیشرفته و محصولات فراوان کشاورزی می باشد. لازم به ذکر است که سیستم اقتصادی کانادا به شدت به ایالات متحده امریکا وابسته است.

آب و هوا در کانادا

آب و هوای کانادا به علت عرض جغرافیایی بالا بسیار متنوع است و بخش اعظمی از آن دارای آب و هوای مطبوع ،بارندگی خوب در طول سال و طبیعت بسیار زیباست.

سیاست در کانادا

این کشور دموکرات فدرال و پادشاهی مشروطه است . پارلمان کانادا به دو بخش مجلس سنا و مجلس عوام تقسیم میشود. هر کدام از ده ایالت کانادا توسط یک دولت مستقل اداره میشود. پایتخت این کشور اتاوا است. فرماندار کل کانادا توسط ملکه انگلیس انتخاب می شود.

بهداشت و درمان در کانادا

به طور کلی تمامی امور بهداشتی و درمانی در کانادا به صورت رایگان ارايه میشود. از جمله این خدمات رایگان میتوان به ویزیت توسط پزشک و انجام  انواع آزمایش ها اشاره نمود که در قبال ارایه کارت بهداشتی انجام می شود. این کارت سه ماه پس از ورود مهاجران به کانادا صادر خواهد شد. افراد ساکن  در کانادا یک پزشک خانوادگی دارند که اولین کسی که فرد باید در صورت لزوم جهت معاینه و بررسی مشکل پزشکی مراجعه نماید همین پزشک خانوادگی است که در صورت نیاز پزشک خانوادگی فرد را به سایر متخصصان مربوطه ارجاع خواهد داد.

وضعیت کار در کانادا

کانادا فرصت های جدید بسیاری را در اختیار مهاجران قرار میدهد. دلیل آن نیاز مبرم این کشور به نیروی کار جوان میباشد. شاید این سوال پیش بیاید که چرا کانادا در این حد به نیروی کار نیازمند است؟ جواب را میتوان با جستجو درباره میانگین سنی مردم این  کشور پیدا کرد. جمعیت کشور پهناور کانادا رو به پیر شدن است. ۱۶درصد جمعیت کانادا بالای ۶۵ سال است. از طرفی کانادا پایین ترین نرخ زاد و ولد را دارد و بدیهی است این کشور برای انجام امور خود نیاز به نیروی کار جوان   دارد. حدود ۱۰میلیون نفر از نیروی کار این کشور را مهاجران تشکیل میدهند، یعنی از هر چهار نفر نیروی کار یک نفر مهاجر می باشدو این خبر خوبی است برای مهاجرینی که قصد گرفتن اقامت کانادا را دارند.

به طور کلی دو راه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد یکی استفاده از برنامه اسکیل وورکرز کانادا و دیگری دریافت پیشنهاد کاری از کارفرماهای کانادایی است. در روش اول در صورتی که شما از طریق برنامه اسکیل وورکرز موفق به اخذ اقامت کانادا گردید از همان ابتدا اقامت دایم کانادا برای شما صادر میگردد. اما در روش جاب آفر یا پیشنهاد کاری،  کارفرماهای کانادایی فقط در بعضی از شهرهای کانادا اجازه اقامت دایم به شما داده خواهد شد.

مدارک کاری باید بر اساس استانداردهای دولت فدرال کانادا معادل سازی شوند. دربعضی از رشته ها فقط به مدرک فنی حرفه ای نیاز هست اما در بیشتر رشته ها مدرک معتبر دانشگاهی معتبر مورد نیاز است.

تحصیل در کانادا

همان طور که همه میدانیم کانادا جزو اولین انتخاب های دانشجویان بین المللی برای مهاجرت تحصیلی میباشد.  مهمترین دلیل این انتخاب، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی دانشگاههای کانادا و در کنار آن معقول بودن هزینه ها نسبت به سطح بالای کیفیت آموزش می باشد.

کانادا یکی از اعضا گروه هشت میباشد(گروه هشت یعنی هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان که پنجاه درصد اقتصاد جهان را در دست دارند).لازم به ذکر است کانادا از بین تمامی اعضا این گروه، بیشترین مقدار بودجه را صرف آموزش میکند و این نکته ثابت می کند که چرا سطح آموزش در این کشور بالاست.

با تمامی این مزایا در نهایت هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا پایین تر و معقول تر است. از طرفی کشور کانادا با تخصیص انواع بورس های تحصیلی و همین طور اجازه کار حین تحصیل به دانشجویان کمک میکند تا بتوانند این هزینه ها را پوشش دهند. برای اطلاعات بیشتر مقاله مزبوط به مهاجرت تحصیلی به کانادا هم بخوانید

سوالات متداول

 • کسانی که در خاک کانادا به دنیا آمده اند
 • کسانی که یکی از والدین آنها کانادایی باشد
 • کسانی که اقامت دائم (PR) داشته باشند و ۳ سال از ۵ سال را در خاک کانادا زندگی کرده باشند

مواد غذایی

بعضی از محصولات گیاهی و حیوانی که ممکن است بیماری زا باشد مشاهده اقلام ممنوعه در سایت : www.inspection.gc.ca

تنباکو

فقط انتقال ۲۰۰ گرم سیگار یا ۲۰ عدد سیگار برگ و یا ۲۰۰ گرم تنباکوی تجاری به کانادا مجاز است

جواهرات

جواهرات به دلیل قیمت بالا ممکن است شامل مالیات شود، باید از یک گوهر شناس مدرک ارزیابی برای جواهراتتون بگیرید و این مدرک را به هنگام خروج همراه داشته باشید تا از مالیات معاف شوید

دارو

اگر با ویزای توریستی یا اولین بار به کانادا سفر میکنید میتوانید با نسخه ترجمه شده اندازه دوره درمان یا ۹۰ روز با خودتون دارو ببرید، اما ساکنین کانادا به جز تجهیزات پزشکی اجاره انتقال داروی تجویزی را ندارند

جوایز مادی 

همه ی جوایز مادی (به جز مدال، کاپ و تقدیر نامه که ارزش مادی ندارند) شامل مالیات میشوند

پول نقد 

محدودیتی برای انتقال پول به کانادا وجود ندارد اما اگر مبلغ بیش از ۱۰.۰۰۰ دلار است باید به CBSA (پلیس مرزبانی) گزارش دهید

سایر اقلام ممنوعه

روروئک، واکر کودک، لوازم شیردهی،  وسایل بازی کودک و نوزاد، محتوای غیر اخلاقی یا نژاد پرستانه، عتیقه جات و اقلام با ارزش تاریخی و فرهنگی در کشور مبدا، سلاح سرد و گرم و مواد محترقه و مواد مخدر

به این محتوا امتیاز دهید ، امتیاز شما برای ما مهم است
برای مشاوره تماس بگیرید!