دریافت ویزای توریستی

Obtaining a tourist visa

_

ویزای توریستی یک مجوز مشروط است که توسط یک کشور خاص به یک خارجی اعطا میگردد و به او امکان ورود، ماندن و دیدن کشور میزبان را برای مدت زمان مشخص شده، میدهد. به طور معمول، ویزای توریستی با هدف گردشگری و سفر صورت میگیرد. در واقع اخذ این ویزا یک رویداد و اقامت کوتاه مدت در کشور موردنظر است. به همین منظور است که مدت اعتبار ویزا و نحوه درخواست این ویزا از اهمیت بالایی برخودار است.

کاربرد ویزای توریستی

شاید به ویزای توریستی به چشم خوشگذرانی و تفریح نگریسته شود. اما چیزی که هست این است که با دریافت ویزای توریستی میتوانید در مدت ‌زمان مشخصی در کشور مدنظر مستقر شده و به بازدید دوستان و اقوام، دیدن جاذبه‌های گردشگری و سایر فعالیت‌های تفریحی بپردازید و جهت اخذ اقامت دائمی اقدام کنید.  آشنایی با فرهنگ کشور مورد نظر منجر به دید گستردهای جهت اقامت دائمی آن کشور می شود. از دیگر کاربردهای آن میتوان به شرکت در کنگره یا همایش، اهداف درمانی یا تجاری اشاره نمود.

ویزای توریستی در بر گیرنده موارد زیر می باشد:

  • مدت زمان اقامت فرد
  • مناطقی در داخل کشور که شخص می تواند در آنها حضور داشته باشد.
  • تاریخ‌ قانونی حضور و خروج شخص به کشورخارجی
  • تعداد بازدیهایی که شخص مجاز به استفاده آز آن می باشد.

روشهای دریافت ویزای توریستی

برای دریافت ویزای توریستی سه روش کلی وجود دارد. در واقع این ویزا یک سند مسافرتی یا یک سند هویتی است که توسط دولت یا سازمان بین‌المللی معاهده به منظور تسهیل در حرکت افراد توریستی در مرزهای بین‌المللی، صادر میگردد. این ویزا یا به صورت لیبل‌دار یا به شکل الکترونیکی و یا به شکل گذرنامه است. رایج‌ترین سند مسافرتی گذرنامه است که ویزا به شکل تمبر در داخل آن ثبت می‌شود و در هرجایی دارای ارزش و اعتبار است.

به دلیل بازدید از مناطق شینگن در اروپا این ویزای کوتاه مدت به نام ویزای شینگن (توریستی) نیز معروف است. ویزای شینگن برای همه کشورهای اروپایی که بخشی از توافق‌نامه شینگن هستند، معتبر میباشد. با ویزای شینگن، یک بازدید کننده می‌تواند به تمام ۲۶ کشوری که در توافقنامه شینگن هستند، مسافرت نماید.

انواع ویزای شینگن

نوع A (ترانزیت)

برای توقف بیش از یکبار نیاز به ویزای ترانزیت است. این ویزا  فقط اماکن توقف در فرودگاه تا پرواز بعدی را به مسافر می‌دهد.

نوع B (ترانزیت)

این نوع ویزا حق خروج از فرودگاه  را به مدت ۵ روز و فقط از طریق سفر زمینی به مسافر می‌دهد.

نوع C (توریستی/کوتاه مدت)

در ویزای توریستی حق اقامت ۹۰ روزه را به مسافر داده و هر سه ماه یکبار میتوان برای دریافت ویزای توریستی اقدام کرد.

نوع D (بلند مدت)

این نوع ویزا برای تجار، بازرگانان و دانشجویان بسیار مناسب است.چرا که اعتبار یک ساله دارد.

نوع DC (ویزا ترکیبی)

 این نوع ویزا اقامت بلند مدت و امکانات و شرایط ویزای توریستی را شامل می‌شود.

شرایط اخذ ویزای شینگن

از مهمترین شرایط اخد ویزا شینگن،  برخورداری از تمکن مالی مناسب است. در برگه ای که تسلیم سفارت خانه مربوطه می شود، افسر مسئول رسیدگی به پرونده  باید مطمئن شود که مسافر در مدت اقامت خود در کشور مقصد، پول کافی برای پرداخت هزینه‎ های جاری و جانبی را دارد. برای گرفتن این گواهی نیز، شخص ابتدا باید در بانک خود در ایران درخواست دهد تا طبق گردش حساب و موجودی روزانه، از سوی اداره بین‌الملل آن گواهی تحت عنوان Bank Statement به زبان انگلیسی دریافت کند. در گواهی مورد نظر، تاریخ افتتاح حساب، میزان گردش و موجودی به ریال و ارز کشور درخواست کننده ویزا اعلام می‎شود تا بررسی‌ها در مورد گردش مالی صورت بگیرد. چون واحد پول اکثر کشورهای عضو منطقه شینگن  یورو میباشد، تمکن مالی به یورو محاسبه می شود.

ازدیگر شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن، تاریخچه سفری متقاضی است.یعنی بررسی تعداد سفرهایی که متقاضی انجام داده است. برخی از مسافران بدون داشتن آن، درخواست ویزای خود را به سفارت کشور مقصد ارائه می‎دهند. که متاسفانه افسر رسیدگی به پرونده بدون هیچ‎گونه اطلاع‎ رسانی درخواست آن‎ها را رد می‎کند.

اگر قصد دریافت ویزای توریستی را دارید

همین حالا برای مشاوره با کارشناسان مهاجران زند آرتا صحبت کنید.

هزینه ویزای توریستی

هزینه ‌های اضافی بر روی هر سفری تاثیرگذاری منفی دارند. به عنوان مثال هزینه‌های کنسولی شامل هزینه ویزا و همچنین هزینه اداری پردازش درخواست است. در صورت انصراف یا رد درخواست هزینه شما بازپرداخت نمی‌گردد. البته نا گفته نماند که روشهای پرداخت و گزینه‌های ارزی ممکن است بین دفاتر کشورها متفاوت باشد.  اما در اکثر موارد تقبل این هزینه ها الزامی است برای اطلاع از نحوه پرداخت، با موسسه مهاجرتی زند آرتا تماس حاصل فرمایید تا شما را با بهترین راههای ممکن جهت صرفه جویی در هزینه آشنا سازند.

نتیـــــجه گیــــری

در این مقاله سعی شد درباره یکی از ویزاهای پرطرفدار به نام دریافت ویزای توریستی صحبت شود. ویزا معمولا دارای محدودیتهایی از جمله، مدت زمان اقامت، تعدد رفت و آمد،  حق کار کشور مورد نظر و … است که از طریق ارتباط با یک شرکت مهاجرتی معتبر، به راحتی میتوانید با ریزو بم شرایط آن آشنا شوید.

همانطور که دیدید ویزای شینگن در جهت گردشگری و سفر انجام میشود.ضمن داشتن شرایط این ویزا  بایستی شرایط کشور مورد نظر را نیز سنجید. توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که مدارک ویزای توریستی شینگن، مهم ترین عامل تعیین اعطا و یا عدم اعطای ویزای توریستی شینگن است. در صورتی که مدارک کامل نباشد، درخواست ویزای توریستی شینگن ریجکت خواهد شد.

۵/۵ - (۵ امتیاز)

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

    برای مشاوره تماس بگیرید!

    موسسه مهاجرتی زند آرتا