مهاجرت به انگلستان

England

_

مهاجرت به انگلستان و تمامی راههای اقامت در انگلستان در این نوشتار به صورت تخصصی بررسی می شود. انگلستان از کشورهای محبوب مهاجرین است و در بین ایرانیان متقاضی مهاجرت نیز محبوب می باشد. 

اطلاعات کلی درباره مهاجرت به انگلستان

انگلستان یکی از چهار کشور تشکیل‌دهندهٔ  بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است واقع در  نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر میباشداین کشور مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیا میباشد که از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولزهم‌مرز است. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. این کشور در حدود۶۳ میلیون جمعیت دارد..آب و هوای انگلستان معتدل و مرطوب است و میانگین دما در تابستان بین ۱۳تا ۱۷ درجه و در زمستان  بین ۵ تا ۷ درجه سانتی گراد متغیر است.

اطراف منطقه دریاچه بالاترین میزان بارندگی را دارد. زبان رسمی مردم در این کشور انگلیسی ست که با گویش بریتانیایی صحبت میشود، اما زبان های دیگری علاوه بر زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارند که وجود تعداد زیادی مهاجر از کشور های دیگر در انگلستان، باعث این اتفاق شده است.

۷۱٫۶٪ مردم بریتانیا  خود را مسیحی میدانند، ۱۵٪ بی‌دین، ۲٫۸٪ مسلمان، ۱٪ هندو ۰٫۶٪ سیک، ۰٫۵٪ یهودی، ۰٫۳٪ بودایی و ۰٫۳٪ پیرو سایرادیان هستند.

حکومت انگلستان پادشاهی مشروطه  است.  مقام سلطنت  در این کشور جنبه تشریفاتی و سمبلیک دارد و عملاً دارای اختیارات اجرایی و در نتیجه، مسئولیت سیاسی نیست و تصمیمات حکومتی، حتی در مورد بسیاری از موضوع‌های مربوط به خاندان سلطنتی و نهاد سلطنت، به نام پادشاه یا ملکه اما توسط دولت، پارلمان و دیگر نهادها گرفته و اجرا می‌شوند.

هم‌اکنون چارلز سوم  رئیس دولت در بریتانیا و هفده کشور دیگری است که وی بر آن‌ها سلطنت می‌کند.

به طور کلی واحد پول بریتانیا وانگلستان پوند استرلینگ میباشد.

خدمات کشور انگلستان

سوالات متداول

اقتصاد در انگلستان

انگلستان کشوری ثروتمند میباشد و مسلما دارای بالاترین شاخص های کیفیت زندگی در قاره اروپا می باشد، انگلستان از لحاظ سطح زندگی، کیفیت تحصیل، اقامت و همچنین سرمایه گذاری جزء پیشرفته ترین کشورهای جهان شناخته شده است به همین دلیل است که ما شاهد افزایش روزافزون متقاضیانی هستیم که قصد مهاجرت و یا تحصیل در انگلستان را دارند.

بهداشت و درمان در انگلستان

سازمان خدمات ملی در کشور انگلستان که با نام National health system که به عنوان سازمان ارائه دهنده خدمات درمانی در انگلستان شناخته می شود. این سازمان به عنوان یکی از بحث برانگیز ترین سازمان ها در بخش سلامت شناخته می شود و در بسیاری از کشور ها هم به صورت الگو از آن استفاده می شود NHS. بزرگترین سازمان تامین کننده خدمات درمانی در انگلستان و یکی از بزرگترین سیستم های درمانی یکپارچه در سراسر جهان می باشد. بودجه سالانه ای که به NHS اختصاص داده می شود ۱۰۰ میلیارد پوند می باشد که دولت بریتانیا این هزینه را سالانه به این بخش اختصاص داده است. بخش خدمات درمانی در انگلستان بسیار برای دولت آن با اهمیت است چرا که ۹۰ درصد جمعیت این کشور را پوشش می دهد.

برخی ازخدمات بهداشتی درمانی خانواده ها  از جمله خدمات غیر بیمارستانی از طریق قراردادهای مستقل انجام می شود. خدمات بهداشتی که مربوط به بخش بستری شدن افراد در بیمارستان های عمومی  می شود و افراد حقوق بگیر باید آن را پرداخت کنند بر اساس یک مدل هماهنگ انجام می شود.

خدمات درمانی در انگلستان نیز مانند اکثر نقاط دنیا ، بخش خصوصی دارد و برخی از بخش های در حال رشد مراقبت های بهداشتی از طریق این بخش های خصوصی تامین مالی می شوند. خدمات درمانی در انگلستان به اقامت شخص در این کشور بستگی دارد،یعنی اگر شما در انگلستان اقامت داشته باشد از مزایای خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار میگردید وملیت شخص مورد نظر دخالتی در این مورد ندارد.

خدمات اولیه بهداشتی در انگلستان

افرادی که در انگلستان اقامت دارند ، می توانند از خدمات بهداشت و درمان رایگان که از طرف پزشکشان تجویز شده باشد بهره مند گردند. حتی اگر مورد اورژانسی برای شخصی که در انگلستان اقامت ندارد پیش بیاید فرد به صورت رایگان تحت معالجه قرار خواهد گرفت..

پزشکان به صورت داوطلبانه می توانند افراد مقیم و غیر مقیم را ویزیت کنند.  در خارج از ساعات کاری نیز ، .

سایر خدمات در انگلستان که مربوط به بخش بیمارستانی در این کشور می شوند نیز تحت پوشش NHS رایگان می باشند. خدماتی نظیر اورژانس، درمان و خدمات مشاوره خانواده صرف نظر از بحث اقامت رایگان می باشند. این خدمات برای دانشجویان مقیم در کشور انگلستان نیز رایگان می باشد. اینکه شامل درمان های رایگان در انگلستان بشوید بستگی به شرایط شما در آن کشور دارد.

خدمات درمانی به صورت خصوصی

شما در انگلستان باید به پزشک عمومی خود مراجعه نمایید و پزشک شما در صورت تشخیص شما را به پزشک متخصصی معرفی خواهد نمود که در این صورت شما هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد ولی در صورتی که شما به صورت مستقیم به پزشک خصوصی خود مراجعه نمایید باید هزینه ویزیت پزشک  را خودتان پرداخت نمایید..

تحصیل در انگلستان

هزینه های ادامه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان خارجی از ۲۰۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ پوند در سال میباشد و این مبلغ بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته تعیین میگردد.

مسلما هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر میباشد . هزینه های زندگی در شهرستان ها بطور متوسط ۸۰۰ پوند و در لندن ۱۰۰۰ پوند براورد شده است.

دانشگاه های انگلستان بر اساس معیارهای مجله تحصیلات عالی تایمزجزو معتبر ترین دانشگاه های جهان میباشند. این مجله بر اساس معیارهای مشخص دانشگاه های معتبر جهان را رتبه بندی می کند. تعداد زیادی از  دانشگاه های انگلستان در این لیست قرار دارند.در دانشگاه های انگلستان تدریس به زبان انگلیسی انجام میشود

. هزینه تحصیل در انگلستان  به صورت کلی مبلغی بالغ بر ده هزار پوند در سال می باشد . هزینه ویزاهای تحصیلی کودکان ، نوجوانان و والدین در حدود ۱۰۰۰۰ پوند می باشد . هزینه بیمه سلامت نیز در حدود ۲۰ پوند برای هر نفر در ماه در نظر گرفته می شود . هزینه اقامت والدین و فرزندان و اجاره مسکن همه و همه بر عهده والدین دانش آموز است که این مبالغ بر اساس مقطع تحصیلی ، نوع مدرسه و شهر انتخابی متفاوت میگردد. .

شرایط کار و خرید بیزنس در انگلستان

در انگلستان درآمد مشاغل تخصصی مهندسی یا تحصیلی مانند پزشکی رشته داروسازی نسبت به سایر کشورهای اروپایی در شرایط خوبی قرار دارد .

سرمایه گذاری در انگلستان می تواند با خرید کسب و کار آماده یا به عبارتی خرید بیزنس فعال صورت پذیرد چون مزایای زیادی را برای شخص به همراه میاورد..

ساعات کاری:

قانون کار جدید که در سال ۱۹۹۹ اعمال شد، حداکثر هفته کاری ۴۸ ساعته را ایجاد کرد. با این حال، میانگین هفته کار در انگلیس برای اکثر کارگران بین ۳۷٫۵ تا ۴۰ ساعت است.

افرادی که در بخش مالی مشغول به کار هستند، ساعات کوتاهتری را مشغول به کار هستند، در حالیکه کسانی که در ساخت و ساز و سایر انواع کار دستی کار می کنند در هر هفته ساعات بیشتری را به کار اختصاص می دهند

تعطیلات سالیانه و مرخصی:

تمامی کارگران حق استفاده از چهار هفته مرخصی با حقوق را دارند..

دستمزد و بازنشستگی:

نرخ حداقل دستمزد ملی در هر ساعت بسته به نوع شغل، صنعت  ومحل کار  بسیار متفاوت است. حقوق کارگران در انگلیس به حقوق عمومی آنها تحت قانون و قرارداد کار آنها بستگی دارد. قرارداد استخدام تنها می تواند حقوق کارگری را بیشتر کند.  همه کارفرمایان وظیفه دارند مراقبت از سلامت و ایمنی همه کارکنان خود را انجام دهند.

به این محتوا امتیاز دهید ، امتیاز شما برای ما مهم است
برای مشاوره تماس بگیرید!