مهاجرت به انگلستان

England

_

مهاجرت به انگلستان و تمامی راههای اقامت در انگلستان در این نوشتار به صورت تخصصی بررسی می شود. انگلستان از کشورهای محبوب مهاجرین است و در بین ایرانیان متقاضی مهاجرت نیز محبوب می باشد. 

اطلاعات کلی درباره مهاجرت به انگلستان

انگلستان یکی از چهار ایالت تشکیل‌دهندهٔ پادشاهی متحد برتانیای کبیر  است، انگلستان مهم‌ترین و عمده‌ترین جزء تشکیل‌دهندهٔ کشور بریتانیای کبیر  میباشد که از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌ مرز است. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیای کبیر است. این کشور در حدود۶۳ میلیون جمعیت دارد

 زبان رسمی مردم در این کشور انگلیسی ست که با گویش بریتانیایی صحبت میشود، اما زبان های دیگری علاوه بر زبان انگلیسی نیز در این کشور وجود دارند که وجود تعداد زیادی مهاجر از کشور های دیگر در انگلستان، باعث این اتفاق شده است.

۷۱٫۶٪ مردم بریتانیا  خود را مسیحی میدانند، ۱۵٪ بی‌دین، ۲٫۸٪ مسلمان، ۱٪ هندو ۰٫۶٪ سیک، ۰٫۵٪ یهودی، ۰٫۳٪ بودایی و ۰٫۳٪ پیرو سایر ادیان هستند.

حکومت انگلستان پادشاهی مشروطه است. مقام سلطنت در این کشور جنبه تشریفاتی و سمبلیک دارد و عملاً دارای اختیارات اجرایی و در نتیجه، مسئولیت سیاسی نیست و تصمیمات حکومتی، حتی در مورد بسیاری از موضوع‌های مربوط به خاندان سلطنتی و نهاد سلطنت، به نام پادشاه یا ملکه اما توسط دولت، پارلمان و دیگر نهادها گرفته و اجرا می‌شوند.

هم‌اکنون چارلز سوم  رئیس دولت در بریتانیا و هفده کشور دیگری است که وی بر آن‌ها سلطنت می‌کند.

به طور کلی واحد پول بریتانیا وانگلستان پوند استرلینگ میباشد.

خدمات کشور انگلستان

بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان یکی از موضوعات پرطرفدار در حوزه مهاجرت به کشورهای خارجی است. انگلستان با داشتن یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان، فرصت‌های شغلی بسیاری را برای مهاجران فراهم می‌کند. در این بخش، به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به انگلستان پرداخته خواهد شد.

روش اول: مهاجرت با ویزای کار

مهاجرت با ویزای کار، یکی از روش‌های محبوب برای ورود به انگلستان است. برای این روش، ابتدا باید یک پیمان کاری با یک شرکت در انگلستان بست. پس از آن، شرکت مورد نظر باید تلاش کند تا یک ویزای کار برای شما دریافت کند. برای دریافت ویزای کار، شما باید دارای مدارک لازم شامل سابقه کار، مدرک تحصیلی و گواهینامه زبان انگلیسی باشید.

روش دوم: مهاجرت با ویزای خانواده

مهاجرت با ویزای خانواده، یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به انگلستان است. در این روش، شما باید دارای یک خانواده در انگلستان باشید. شما می‌توانید با این خانواده در انگلستان زندگی کنید و به دنبال فرصت‌های شغلی بگردید. برای این روش، شما باید دارای ویزای خانواده باشید که به شما اجازه می‌دهد به مدت حداکثر ۶ ماه در انگلستان زندگی کنید.

روش سوم: مهاجرت با ویزای دانشجویی

مهاجرت با ویزای دانشجویی، یکی از روش‌های مهاجرت به انگلستان است که بسیار محبوب است. برای این روش، شما باید به یک دانشگاه در انگلستان متقاضی شوید و پذیرش آن را دریافت کنید. پس از آن، باید به دانشگاه اطلاع دهید که شما قصد دارید در انگلستان زندگی کنید و ویزای دانشجویی برای شما دریافت کند.

روش چهارم: مهاجرت با ویزای سرمایه‌گذاری

مهاجرت با ویزای سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌های مهاجرت به انگلستان است که به سرمایه‌گذاران فرصت می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در انگلستان، ویزای سرمایه‌گذاری را دریافت کنند. برای این روش، شما باید حداقل ۲ میلیون پوند به عنوان سرمایه‌گذاری در انگلستان داشته باشید.

با توجه به روش‌های مختلف مهاجرت به انگلستان، شما می‌توانید روش مناسب برای خود را انتخاب کنید و به دنبال فرصت‌های شغلی و زندگی بهتر در انگلستان باشید. اما قبل از هرگونه تصمیم گیری، بهتر است با مشاوران مهاجرتی زند آرتا صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که روش مناسبی را برای خود انتخاب کرده‌اید.

مهاجرت به انگلیس از طریق برنامه کارآفرینی
مزایای این روش »

  • ایجاد فرصت‌های شغلی: با راه‌اندازی یک کسب و کار در انگلیس، میتوانید فرصت‌های شغلی برای خود و دیگران ایجاد کنید.
  • دسترسی به بازار بین‌المللی: انگلیس به عنوان یکی از قدرتمندترین بازارهای جهانی، به شما امکان دسترسی به بازارهای بین‌المللی را می‌دهد.
  • سیستم حمایتی: انگلیس با داشتن سیستم حمایتی قوی برای کارآفرینان، به شما امکان می‌دهد تا به راحتی کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید و در آن رشد کنید.

 

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

تحصیل در انگلستان

هزینه های ادامه تحصیل در انگلستان برای دانشجویان خارجی از ۱۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ پوند در سال میباشد و این مبلغ بسته به موسسه آموزشی یا دانشگاه , سطح دوره تحصیلی و نوع رشته تعیین میگردد.

مسلما هزینه های تحصیلی در مراکز آموزش عالی بیشتر میباشد . هزینه های زندگی در شهرستان ها بطور متوسط ۸۰۰ پوند و در لندن ۱۰۰۰ پوند براورد شده است.

دانشگاه های انگلستان بر اساس معیارهای مجله تحصیلات عالی تایمزجزو معتبر ترین دانشگاه های جهان میباشند. این مجله بر اساس معیارهای مشخص دانشگاه های معتبر جهان را رتبه بندی می کند. تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان در این لیست قرار دارند.در دانشگاه های انگلستان تدریس به زبان انگلیسی انجام میشود

هزینه تحصیل در انگلستان به صورت کلی مبلغی بالغ بر ده هزار پوند در سال می باشد . هزینه ویزاهای تحصیلی کودکان ، نوجوانان و والدین در حدود ۱۰۰۰۰ پوند می باشد . هزینه بیمه سلامت نیز در حدود ۲۰ پوند برای هر نفر در ماه در نظر گرفته می شود . هزینه اقامت والدین و فرزندان و اجاره مسکن همه و همه بر عهده والدین دانش آموز است که این مبالغ بر اساس مقطع تحصیلی ، نوع مدرسه و شهر انتخابی متفاوت میگردد. .

آب و هوای انگلستان

در انگلستان شرایط آب و هوایی در تمامی مناطق تقریبا یکسان است فقط در فصل زمستان در مناطق کوهستانی و شمالی بارش برف بیشتر است؛ با این حال، کمتر پیش میاد که مردم شهرهای بزرگ این کشور دمای صفر را تجربه کنند.
آب و هوای انگلستان اکثرا معتدل و مرطوب و اغلب بارانی است به طوری که ممکن است در یک بعد ازظهر هم زمان از نور درخشان آفتاب، باد، نسیم‌های ملایم و باران‌های تند و ریز را تجربه کنید .

میانگین دما در تابستان بین ۱۳تا ۱۷ درجه و در زمستان بین ۵ تا ۷ درجه سانتی گراد متغیر است، و دارای یکی از بالاترین میزان بارندگی ها در قاره اروپا میباشد.

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

بهداشت و درمان در انگلستان

سازمان خدمات ملی در کشور انگلستان که با نام National health system که به عنوان سازمان ارائه دهنده خدمات درمانی در انگلستان شناخته می شود. این سازمان به عنوان یکی از بحث برانگیز ترین سازمان ها در بخش سلامت شناخته می شود و در بسیاری از کشور ها هم به صورت الگو از آن استفاده می شود NHS. بزرگترین سازمان تامین کننده خدمات درمانی در انگلستان و یکی از بزرگترین سیستم های درمانی یکپارچه در سراسر جهان می باشد. بودجه سالانه ای که به NHS اختصاص داده می شود ۱۰۰ میلیارد پوند می باشد که دولت بریتانیا این هزینه را سالانه به این بخش اختصاص داده است. بخش خدمات درمانی در انگلستان بسیار برای دولت آن با اهمیت است چرا که ۹۰ درصد جمعیت این کشور را پوشش می دهد.

برخی ازخدمات بهداشتی درمانی خانواده ها  از جمله خدمات غیر بیمارستانی از طریق قراردادهای مستقل انجام می شود. خدمات بهداشتی که مربوط به بخش بستری شدن افراد در بیمارستان های عمومی  می شود و افراد حقوق بگیر باید آن را پرداخت کنند بر اساس یک مدل هماهنگ انجام می شود.

خدمات درمانی در انگلستان نیز مانند اکثر نقاط دنیا ، بخش خصوصی دارد و برخی از بخش های در حال رشد مراقبت های بهداشتی از طریق این بخش های خصوصی تامین مالی می شوند. خدمات درمانی در انگلستان به اقامت شخص در این کشور بستگی دارد،یعنی اگر شما در انگلستان اقامت داشته باشد از مزایای خدمات درمانی و بهداشتی برخوردار میگردید وملیت شخص مورد نظر دخالتی در این مورد ندارد.


مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

مزایا ::

تعادل در درآمد و هزینه، دلیلی برای بالا بودن کیفیت زندگی در انگلیس، برای مهاجران میباشد . لندن علی رقم گران ترین نقطه اروپا در سطح مطلوبی از کیفیت قرار دارد.

وجود دانشگاه ها و کالج هایی با برترین کیفیت تدریس در سراسر دنیا در جوامع بین المللی ؛ انگلیس را در حوزه سیستم آموزشی سرآمد کرده است.
از طرفی انگلیس با در دست داشتن بزرگترین بازارهای مالی جهان سرمایه گذاران را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده و از سرمایه گذاری و کارآفرینی حمایت میکند.

در تسهیل زندگی مردم ؛ ارائه زیرساخت های شهری توسعه یافته الزام میابد، که در کشور انگلیس خصوصا در شهرهای بزرگ آن یکی از مدرنترین و کامل ترین خدمات شهری را دربین شهرهای بزرگ اروپا مشاهده میکنید.

تمامی شهروندان انگلیس ارزشمند تلقی شده و از حمایت دولتی برخوردارند.

دولت برای کسانی که به موجب شرایط اجتماعی و اقتصادی بیکار شده اند ، برنامه های حمایتی مختلفی درنظر میگیرد.

معایب :

انگلیس برای ایرانیان و در سطح بین المللی کشوری گران محسوب میشود . هرچند در اکثر شهرهای متوسط و کوچک، مقرون به صرفه بوده و این گرانی بر تمامی شهرها حاکم نیست.

گرانی لندن مردم را ملزم کرده تا به شهرهای اطراف مهاجرت کنند.

انگلستان از جمله کشورهایی است که با وجود انفجار جمعیت شهری ، بافت خیابان های باریک و قدیمی خود را حفظ کرده و به طبع، ترافیک سنگین از معایب زندگی در آن محسوب میشود.

مقررات سختگیرانه ای که انگلستان در خصوص دریافت ویزا و اجازه اقامت برای ایرانیان و شهروندان سایر کشورها لحاظ میکند. و نظارت دقیقی برای صدور ویزا در خصوص انواع مهاجرت هایی که به این کشور صورت میگیرد، دارد.

در انگلستان با وجود بازار کار گسترده و نرخ پایین بیکاری ولیکن پیدا کردن کار در یک صنعت خاص نیازمند رقابت است. در مواردی یک متخصص مجرب با سابقه ای کاری قابل توجه میتواند حقوق عالی داشته باشند.

موسسه زند آرتا ، همراهی مطمئن برای حرکت به سوی آینده ای روشن

فـرم زیر را پر کنیـد تا در سریـعترین زمـان ممـکن با شـما تـماس بگیـریم

سوالات متداول

اقتصاد در انگلستان

انگلستان کشوری ثروتمند میباشد و مسلما دارای بالاترین شاخص های کیفیت زندگی در قاره اروپا می باشد، انگلستان از لحاظ سطح زندگی، کیفیت تحصیل، اقامت و همچنین سرمایه گذاری جزء پیشرفته ترین کشورهای جهان شناخته شده است به همین دلیل است که ما شاهد افزایش روزافزون متقاضیانی هستیم که قصد مهاجرت و یا تحصیل در انگلستان را دارند.

خدمات اولیه بهداشتی در انگلستان

افرادی که در انگلستان اقامت دارند ، می توانند از خدمات بهداشت و درمان رایگان که از طرف پزشکشان تجویز شده باشد بهره مند گردند. حتی اگر مورد اورژانسی برای شخصی که در انگلستان اقامت ندارد پیش بیاید فرد به صورت رایگان تحت معالجه قرار خواهد گرفت..

پزشکان به صورت داوطلبانه می توانند افراد مقیم و غیر مقیم را ویزیت کنند.  در خارج از ساعات کاری نیز ، .

سایر خدمات در انگلستان که مربوط به بخش بیمارستانی در این کشور می شوند نیز تحت پوشش NHS رایگان می باشند. خدماتی نظیر اورژانس، درمان و خدمات مشاوره خانواده صرف نظر از بحث اقامت رایگان می باشند. این خدمات برای دانشجویان مقیم در کشور انگلستان نیز رایگان می باشد. اینکه شامل درمان های رایگان در انگلستان بشوید بستگی به شرایط شما در آن کشور دارد.

خدمات درمانی به صورت خصوصی

شما در انگلستان باید به پزشک عمومی خود مراجعه نمایید و پزشک شما در صورت تشخیص شما را به پزشک متخصصی معرفی خواهد نمود که در این صورت شما هزینه اضافی پرداخت نخواهید کرد ولی در صورتی که شما به صورت مستقیم به پزشک خصوصی خود مراجعه نمایید باید هزینه ویزیت پزشک  را خودتان پرداخت نمایید..

شرایط کار و خرید بیزنس در انگلستان

در انگلستان درآمد مشاغل تخصصی مهندسی یا تحصیلی مانند پزشکی رشته داروسازی نسبت به سایر کشورهای اروپایی در شرایط خوبی قرار دارد .

سرمایه گذاری در انگلستان می تواند با خرید کسب و کار آماده یا به عبارتی خرید بیزنس فعال صورت پذیرد چون مزایای زیادی را برای شخص به همراه میاورد..

ساعات کاری:

قانون کار جدید که در سال ۱۹۹۹ اعمال شد، حداکثر هفته کاری ۴۸ ساعته را ایجاد کرد. با این حال، میانگین هفته کار در انگلیس برای اکثر کارگران بین ۳۷٫۵ تا ۴۰ ساعت است.

افرادی که در بخش مالی مشغول به کار هستند، ساعات کوتاهتری را مشغول به کار هستند، در حالیکه کسانی که در ساخت و ساز و سایر انواع کار دستی کار می کنند در هر هفته ساعات بیشتری را به کار اختصاص می دهند

تعطیلات سالیانه و مرخصی:

تمامی کارگران حق استفاده از چهار هفته مرخصی با حقوق را دارند..

دستمزد و بازنشستگی:

نرخ حداقل دستمزد ملی در هر ساعت بسته به نوع شغل، صنعت  ومحل کار  بسیار متفاوت است. حقوق کارگران در انگلیس به حقوق عمومی آنها تحت قانون و قرارداد کار آنها بستگی دارد. قرارداد استخدام تنها می تواند حقوق کارگری را بیشتر کند.  همه کارفرمایان وظیفه دارند مراقبت از سلامت و ایمنی همه کارکنان خود را انجام دهند.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

    برای مشاوره تماس بگیرید!

    موسسه مهاجرتی زند آرتا