مهاجرت به آلمان

Germany

_

مهاجرت به آلمان از قرن بیستم رواج یافته و ابتدا در میان شهروندان کشورهای اروپای شرقی و سپس خاورمیانه محبوبیت پیدا کرد. 

اطلاعات کلی درباره مهاجرت به آلمان

جمهوری فدرال آلمان در غرب اروپا قرار دارد و از قدرتمندترین کشورهای این قاره به حساب می آید. پایتخت این کشور برلین است.

آلمان از شمال با دانمارک از شرق با  لهستان و جمهوری چک از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند و از جنوب با اتریش و سوییس مرز مشترک دارد.

زبان آلمانی زبان رسمی این کشور است.

رمی ها نخستین تمدن را در این سرزمین شکل دادند.

مساحت آن ۳۵۷٬۳۸۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود۸۴.۱ میلیون نفر است.

نظام سیاسی آلمان جمهوری فدرال پارلمانی است و دارای ۱۶ ایالت و در مجموع صاحب ۸۰ شهر می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به هامبورگ، فرانکفورت، مونیخ و کلن اشاره کرد. لازم به ذکر است که همه ی شهرها و حتی روستاهای آلمان از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار هستند.

خدمات مهاجرت به آلمان

بررسی شرایط اقتصادی ، تحصیلی، کاری و درمانی در کشور آلمان

وضعیت اقتصادی در آلمان

آلمان در اتحادیه اروپا مهم ترین و تاثیرگدارترین کشور محسوب می شود. قدرتمندترین اقتصاد از لحاظ تولید در بین کشورهای اروپایی است. همانطور که می دانید بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف دنیا در این کشور فعالیت دارند و صنعت خودروسازی آن از بهترین های جهان به حساب می آید. این کشور با حمایت از بیزنس های کوچک و فراهم کردن شرایط مناسب برای کارفرمایان در بسیاری از زمینه های شغلی، به نتایج خوبی در زمینه رشد اقتصادی دست یافته است.

شرکت های بزرگ آلمانی در بسیاری از کشور ها در حال سرمایه گذاری و ایجاد شغل هستند.

بهداشت و درمان در آلمان

درآمد سیستم درمانی آلمان عمدتا از حق بیمه و مالیات تامین می شود. هر شهروند آلمانی موظف به داشتن بیمه درمانی است. فرد بیمه شده به راحتی می تواند بدون هزینه از بسیاری از خدمات پزشکی و درمانی از جمله خدمات آزمایشگاهی، زایمان، دندانپزشکی، بیمارستانی، توانبخشی، و .....بهره ببرد.

تحصیل در آلمان

هزینه زندگی دانشجویی پایین، هزینه ی تحصیل بسیارکم، درآمدزایی دانشجو از طریق کار پاره وقت،  آلمان را به یکی از محبوب ترین مقاصد برای دانشجویان ایرانی تبدیل کرده است. پذیرش تحصیلی  در دانشگاه های معتبر در همه ی رشته های تحصیلی از جمله فنی مهندسی، هنری، علوم تجربی و علوم انسانی در این سال ها با سهولت انجام می گیرد. بسیاری از دانشگاه های ایرانی مثل دانشگاه آزاد برای کشور آلمان قابل قبول است و پایین بودن معدل شانس قبولی در دانشگاه  را کم نمی کند.

کار و بیزنس در آلمان

غالب جمعیت مردم آلمان را افراد سالمند تشکیل می دهند از این رو خلاء زیادی در تامین نیروی کار انسانی در این کشور به چشم می خورد. همین امر آلمان را به یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا تبدیل کرده است. خبر خوب اینکه شرایط و قوانین کاری  برای دریافت ویزای کار در سال ۲۰۲۲ آسان تر شده است. تا قبل از امسال داشتن حداقل مدرک کارشناسی برای درخواست ویزای کار ضروری بود ولی از حالا به بعد با مدرک کاردانی نیز می توانید برای کاریابی اقدام کنید.

افرادی که ویزای تحصیلی و یا کاری آلمان را دریافت می کنند می توانند خوانواده ی خود را نیز به همراه خود ببرند به شرط اینکه به دولت آلمان ثابت شود که فرد قادر به تامین هزینه های زندگی اعضای خانواده خود  نیز هست.

اخذ اقامت آلمان

 یکی از راه های اخذ اقامت و پاسپورت آلمان سرمایه گذاری  از طریق ثبت شرکت است.

همچنین افرادی که سه سال متوالی مشغول به کار در این کشور باشند نیز می توانند به راحتی برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

به این محتوا امتیاز دهید ، امتیاز شما برای ما مهم است

برای انتقادات و پیشنهادات با ما در ارتباط باشید و همچنین اگر سوالی داشتید کارشناسان ما آماده مشاوره به شما عزیزان میباشند و همچنین برای تماس سریع با کارشناسان ما و درخواست وقت مشاوره می توانید از طریق واتس آپ با ما در ارتباط باشید.

پیام های خود را از طریق فرم زیر ارسال کنید

    برای مشاوره تماس بگیرید!

    موسسه مهاجرتی زند آرتا