اقامت یونان از طریق تمکن مالی
آنچه در این مطلب میخوانیم

یکی از روش های مهاجرت به یونان اقامت یونان از طریق تمکن مالی است که تمامی اعضای خانواده می توانند کارت  اقامت دائم یونان را دریافت نمایند. همان طور که قبلا اشاره شد این روش ساده ترین و سریع ترین روش اخذ اقامت دائم یونان و همچنین کل اروپا محسوب می شود 

از زمان اقدام برای اخذ اقامت تا پایان نتیجه گیری پرونده، بازه زمانی کمتر از چهار ماه (معمولا ظرف دو ماه به پایان میرسد) نیاز است.

شرایط اقامت یونان از طریق تمکن مالی

اولین و مهم ترین مرحله نتیجه گیری پرونده در این روش سرمایه گذاری، مرحله اثبات تمکن مالی متقاضی می باشد. در این مرحله متقاضی باید بی نیازی خود به کار کردن در ایران و همچنین در اروپا را به اداره مهاجرت یونان ثابت کند.

فرد باید مدارکی ارائه دهد که بدون کار کردن ماهانه حداقل ۲۰۰۰ یورو درآمد دارد. البته توجه داشته باشید در صورت همراه داشتن همسر ۴۰۰ یورو و به ازای هر کدام از فرزندان متقاضی ۳۰۰ یورو به این حداقل درآمد اضافه خواهد شد.

مهاجرت به یونان

راههای حصول حداقل درآمد اقامت یونان از طریق تمکن مالی

شرط اصلی:

در روش اقامت یونان از طریق تمکن مالی این است که متقاضی باید بدون کار کردن و اشتغال بتواند این درآمد را به صورت ماهانه کسب کند.

به طور مثال این درآمد می تواند حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، حقوق بازنشستگی، اجاره املاک و مستغلات و …. باشد. دلیل اصلی این شرط این است که در روش مهاجرتی تمکن مالی یونان، شما اجازه کار در یونان و کشورهای اروپایی را نخواهید داشت، بنابراین شما باید بتوانید بدون نیاز به کار کردن و با استفاده از منابعی که از قبل در اختیار دارید این درآمد را کسب کنید.

 معمولا سفارت یونان این درآمدها را با نرخ یورو نزدیک به نرخ دولتی محاسبه می کند.

دومین شرط:

اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی این است که متقاضی باید علاوه برحداقل درآمد ماهانه ۲۰۰۰ یورو، باید حداقل به میزان ۲۴ ماه، مانده حساب به عنوان تمکن مالی داشته باشید. دلیل اصلی این شرط نیز این است ،با توجه به اینکه در ابتدا اقامت شما دو ساله خواهد بود بنابراین شما باید به اداره مهاجرت یونان ثابت کنید که به مدت دو سال توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود و همراهانتان را (بدون نیاز به کار کردن) خواهید داشت.

از سپتامبر ۲۰۲۲، دولت یونان متمم جدیدی به قانون تمکن مالی اضافه کرد که بعد از صدور ویزای اولیه برای متقاضی؛ ایشان باید بعد از ورود به یونان این مبلغ را در حساب بانکی خود در این کشور قرار دهد .البته بعد از صدور کارت اقامت ایشان، این مبلغ قابل برداشت است .

اگر قصد اقامت یونان از طریق تمکن مالی را دارید از طریق لینک زیر فرم ارزیابی را تکمیل و شرایط خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان ما با توجه به شرایط و علایقتان بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد دهند

مدارک لازم برای اقامت از طریق تمکن مالی در یونان

 • شخص متقاضی  و تمامی همراهان باید گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی سلامت پزشکی خود را ارائه دهند.
 • مدارک مالی مرتبط با توانایی مالی سرپرست خانواده
 • شناسنامه شخص متقاضی و همراهان
 • گواهی شغلی سرپرست خانواده
 • همه اعضا باید گذرنامه معتبر داشته باشند.
 • هر شخص باید یک قطعه عکس ارائه دهد.
مهاجرت تحصیلی به یونان
اینم بخون

مزایای اخذ اقامت یونان ازطریق تمکن مالی (خودحمایتی)

 1. این روش یکی از سریعترین وآسانترین روش های دریافت اقامت دائم در کل اروپا میباشد.
 2. پس از دریافت کارت اقامت از این طریق شما به راحتی میتوانید ویزای ورود به مقاصدی مانند آمریکا ، کانادا و انگلیس را دریافت نمایید.
 3. با اخذ اقامت شما میتوانید از تمامی بیمه های درمانی و پزشکی که دارای اعتبار بین المللی هستند استفاده نمایید.
 4. در این روش شما نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نخواهید داشت اما در صورت نیاز میتوانید این نوع اقامت را تبدیل به اقامت های دیگر از جمله اقامت کاری نمایید.
 5. از مزایای این روش میتوان به سهولت و راحتی تمدید کارت اقامت اشاره نمود. این فرایند بدون حضور وکیل به راحتی قابل انجام است.
 6. شما در این روش اقامتی اجباری به خرید ملک نخواهید داشت.
 7. یکی از مزایایی که برای بسیاری از متقاضیان انگیزه اقدام به اخذ اقامت از طریق تمکن مالی میباشد عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی و یا یونانی میباشد.
 8. شما در این روش از پرداخت مالیات سالانه معاف خواهید بود.
 9. شما اجازه تردد در حوزه شنگن را به صورت آزاد و بدون نیاز به اخذ هیج گونه ویزایی خواهید داشت.

جهت اخذ این نوع اقامت هیچ محدودیت سنی وجود ندارد.

به این محتوا امتیاز دهید ، امتیاز شما برای ما مهم است
مـوسسـه بیـن المـللی مهـاجـران زنـد آرتـا

ما در موسسه مهاجران زند آرتا به عنوان تنها موسسه ایرانی با شعبه مستقیم در یونان و با بهره گیری از تیم وکلای یونانی خود که بیش از ۵۰ پرونده گلدن ویزای موفق را در کارنامه خود دارند آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا برای شما عزیزان هستیم

بـرای مشــاوره یـا اطـلاعـات بیـشتر با شـماره تـلفن زیـر تـماس حاصـل فـرماییـد

(۲۰ خط) ۱۱۰۰ ۸۸۵۳ – ۰۲۱

برای مشاوره تماس بگیرید!