برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش ابتدا حتما باید از یک دانشگاه پذیرش گرفت . شما باید مدارک مورد نیاز برای تحصیل را به دانشگاهی که مد نظر دارید ارسال کنید . دانشگاه با بررسی مدارک درخواست شما را مورد بررسی قرار میدهد . اگر نیاز باشد باید در آزمون ورودی هم شرکت کنید و قبول شوید. اگر برای مقطع لیسانس اقدام میکنید باید دارای مدرک زبان آلمانی باشید . داشتن مدرک زبان آلمانی در اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی بسیار موثر است اما الزامی نمی باشد .تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی امکان پذیر میباشد. برای اخذ بورسیه تحصیلی و دستیابی به تحصیل کاملا رایگان باید رزومه ی قوی از دانشگاه معتبر داشته باشید .

شما باید شروع سال تحصیلی را برای اخذ ویزای تحصیلی مد نظر قرار داده و درخواست خود را چند ماه زودتر ثبت کنید . اتریش برای دوره های زبان پیش از شروع تحصیلات نیز ویزا صادر می کند اما شما نمیتوانید این ویزا را جایگزین ویزای تحصیلی اتریش کنید و در صورتی که برای یادگیری زبان وارد این کشور شوید برای شروع تحصیلات خود باید ویزای دانشجویی معتبر دریافت کنید . اگر موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های اتریش شوید به شما فرصت داده میشود تا مدرک زبان خود را بگیرید. پس از گرفتن مدرک زبان می توانید جهت ثبت نام دانشگاه اقدام نمایید.

 .

 مدارکی که برای تحصیل در اتریش به آن نیاز دارید

ترجمه رسمی ریزات نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان آلمانی

ترجمه رسمی مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی به زبان آلمانی

مدرک تسلط به زبان آلمانی در سطح B1

گواهی تمکن مالی

تکمیل فرم درخواست پذیرش

گواهی سلامت

کپی شناسنامه

عکس پاسپورتی

گواهی عدم سوء پیشینه

مدارک موررد نیاز ویزای دانشجویی برای تحصیل در اتریش

پاسپورت معتبر

فرم تکمیل شده درخواست ویزا

کپی شناسنامه

عکس پاسپورتی

نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های اتریش

گواهی تمکن مالی

مدارک تحصیلی ترجمه شده به زبان آلمانی

رزومه کامل CV

پرداخت هزینه ویزا

اخذ اقامت از طریق اعزام دانشجو به اتریش:

امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا گرایش به ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان را دارند. تحصیل در آمریکا و اروپا با رنکینگ عالی شامل شهریه دانشگاه بسیار بالایی خواهد بود.هدفی که متقاضیان ویزای تحصیلی به دنبال آن هستند تحصیل رایگان و استفاده از شرایط بسیار مناسب تحصیلی است. اگر شما هم به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید پیشنهاد مشاوران حقوقدان و با تجربه ما هم تحصیل رایگان در کشورهایی نظیر اتریش و آلمان است.

مهاجرت به اتریش به علت داشتن دانشگاه های معتبر ،دانشگاه هایی که در لیست صد دانشگاه برتر جهان قرار دارند بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته.

کشور اتریش با الگو گرفتن از آلمان به عنوان قطب اقتصادی در اروپا و تاثیر پذیری از کشورهای چون سوئیس، آسایش و رفاه اجتماعی بالایی را برای شهروندان خود مهیا کرده . در نوشتار حاضر شرایط اخذ ویزا تحصیلی اتریش به تفصیل بیان می گردد تا شما متقاضی عزیز و هموطن فهیم با آشنایی کامل از نحوه تحصیل در انریش ، کار در اتریش ، اخذ ویزای کار در اتریش ، شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش هزینه زندگی در اتریش آگاه شده و بتوانید به گونه ای شایسته تصمیم گیری نمایید. مدیران کاردان و زبده در امور حقوق بین الملل ما در موسسه بین المللی مهاجران زند آرتا با هدف مشاوره، صداقت و تعهد در جهت دریافت ویزای تحصیلی اتریش تا وقت سفارت اتریش هم قدم و همراه شما گام برداشته و این پروسه را با گارانتی کامل برای شما انجام خواهند داد.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش

دانشگاه های کشور اتریش به دو دسته ی دانشگاه و مراکز آموزش عالی تقسیم بندی می شوند که همگی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند. البته مراکز آموزش عالی خود شامل دانشکده های هنرهای عالی، مدارس عالی فنی و کالج های تخصصی می باشند. فرد متقاضی با داشتن مدرک دیپلم 12 ساله و یا فارغ التحصیلی در مقطع پیش دانشگاهی نمی تواند مستقیما برای اخذ مقطع کارشناسی از دانشگاه های دولتی کشور اتریش اقدام نماید، تحصیل در دانشگاه های دولتی منوط به پرداخت هزینه های بسیار پایین می باشد.

یکی از مزیت های اتریش شرایط تحصیل رایگان در آن میباشد البته متذکر می شوم که هزینه تحصیل تقریبا رایگان جدا از هزینه زندگی دانشجویی در اتریش است و مزیت دیگر آن پذیرش در 90 درصد رشته های تحصیلی بدون نیاز به ارایه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی از جمله آیلتس یا تافل می باشد. پس در نتیجه تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر میباشد. در واقع از شرایط لازم جهت پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی کشور اتریش قبولی در دانشگاه های دولتی یا آزاد داخلی و فارغ التحصیلی در این مقطع می باشد.

البته در برخی موارد میتوان برای دانشجویانی که حداقل 100 واحد درسی دردانشگاه های دولتی ایران گذرانده اند در همان مقطع اقدام نمود . اما با لیسانس دانشگاه آزاد نمی توانید مستقیما برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های اتریش اقدام نمایید، البته از مزایای تحصیل در دانشگاه های اتریش این است که نمرات شما مورد ارزیابی قرارگرفته و دیگر نیازی به گذراندن این واحدها در دانشگاه مقصد نمی باشد و شما واحدهای مشخص شده را گذرانده و می توانید بطور پیوسته تا مقطع فوق لیسانس پیش روید. البته برای فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی هم نمیتوان با اطمینان گفت که پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را دریافت میکنند و باید مدارک دانشجو برای دانشگاه مقصد ارسال شود و سپس مشخص میشود که دانشجو موفق به دریافت پذیرش در چه مقطعی خواهد شد . همچنین فرد متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اتریش نیز بایستی شرایط مشابهی را دنبال کند.

شایان ذکر است که اگر شما دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه های غیر انتفاعی ،پیام نور، یا علمی کاربردی هستید نباید ناامید شوید مدرک شما نیز مورد ارزیابی قرارمیگیرد و نمیشه گفت شانسی نخواهید داشت فقط به نسبت فارغ التحصیلان دانشگاه دولتی شانس شما برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف اتریش کمتر خواهد بود. جهت پذیرش در مقطع دکترای کشور اتریش با توجه به این مطلب که فرد بایستی در اتریش استاد راهنما داشته باشد و این امر در اکثر مواقع با موفقیت همراه نیست، لذا پیشنهاد می گردد با توجه به سیستم ارزیابی نمرات در دانشگاه های اتریش اقدام جهت گذراندن دوره Master نمایید و سپس تحصیل خود در مقطع دکترا را ادامه دهید

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش بدون مدرک زبان

برای دانشجویانی که بدون مدرک زبان وارد خاک این کشور میشوند دوره های زبان آلمانی برگزار خواهد شد. اکثر دانشگاه های این کشور تحصیل به زبان آلمانی را در برنامه کاری خود قرار داده اند. شما با خواندن سه ترم زبان آلمانی می تواتید به سطح مناسب برای یادگیری دروس برسید. هزینه هر ترم سه ماهه کورس زبان آلمانی 350 یورو می باشد و معمولا برای گذراندن دوره آلمانی دو سال به دانشجو وقت داده میشه. سطح زبان دانشجو توسط آزمون EPD سنجیده می شود که این آزمون در ایران بر گزار نمی گردد و دانشجو پس از گذراندن دوره های زبان آلمانی بایستی در این آزمون شرکت نماید.

شما میتوانید سه بار در آزمون های EPD شرکت نمایید و در صورت قبول نشدن پذیرش تحصیلی شما کنسل می گردد. ارایه گواهی مبنی بر اشتغال به تحصیل دانشجو و همچنین داشتن مدرکی جهت عدم منع تحصیل فرد فارغ التحصیل در مقاطع بالاتر از مدارک الزامی است که برا ی اقدام جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های کشور اتریش الزامی می باشد. شرط معدل به عنوان ملاکی برای پذیرش از دانشگاه های اتریش نمی باشد ولی معدل بالای 15 شانس شما را افزایش می دهد.

تحصیل و اعزام دانشجو به اتریش در دانشگاه خصوصی

خبر خوش برا ی شما متقاضی عزیز که دارای مدرک دیپلم یا فوق دیپلم دانشگاه های داخلی می باشید آن است که می توانید جهت ادامه تحصیل از دانشگاه های خصوصی کشور اتریش اقدام نمایید، امکان ادامه تحصیل شما در رشته هایی که زیر شاخه رشته های مدیریت، بیزینس و جهانگردی باشند فراهم شده است و فرد نیازمند ارایه مدرک زبان آیلتس حداقل 5.5 می باشد. تحصیل در این دانشگاه ها به خاطر خصوصی بودن مستلزم پرداخت هزینه سالیانه 8000 تا 10000یورو است. این دانشگاه ها بخاطر دوره هایی که بصورت تئوری و عملی برگزار می شود فرد را برای ورود به بازار کار بصورت ویژه آماده خواهد کرد. ناگفته نماند که در 90 درصد کشورها مدرک فوق دیپلم قابل قبول نمی باشد.

شرایط و ویژگی های تحصیل در دانشگاه های برتر اتریش

شرایطی که برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در هریک از دانشگاه های این کشور را دارند خیلی شرایط پیچیده و سختی نیست فقط دانشجو باید در نظر داشته باشد که دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع لیسانس ۱۰ ساعت در هر هفته باید در دانشگاه حضور داشته باشند و دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هر هفته در دانشگاه حضور داشته باشند. دانشجویان غیررسمی هم مشمول این قانون می شوند.

اگر دانشجویی متقاضی کار باشد می تواند مثل گذشته، از طریق یک کارفرما به اداره کار این کشور معرفی شود تا اجازه اشتغال به کار برای او صادر شود و اداره کار اتریش هم وظیفه دارد تحت هر شرایطی برای هر دانشجوی خارجی متقاضی کار اقدام به صدور مجوز کند. این مجوز برای یک سال اعتبار دارد.

متوسط هزینه ها ی یک زندگی دانشجویی در اتریش
متوسط هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در اتریش تقریباً 950 یورو است. این مبلغ ممکن است بسته به موقعیت تحصیلی شما کمی متفاوت باشد. با توجه به کیفیت بالای زندگی در اتریش، می توان گفت که هزینه های زندگی کاملاً مقرون به صرفه است. مانند هر کشوری، قیمت ها بسته به هر منطقه یا شهر متفاوت است. در وین و سالزبورگ، باید بودجه ماهانه بین 900 تا 1،300 یورو برای تأمین هزینه های خود (محل اقامت، قبض مواد غذایی، فعالیت های اجتماعی متوسط و حمل و نقل عمومی) تهیه کنید. در سایر شهرهای دانشجویی، مانند لینز یا گراس، هزینه های زندگی بین 900 تا 1،000 یورو در ماه متغیر است و البته، میزان پولی که شما به آن احتیاج خواهید داشت بستگی به سبک زندگی شما دارد. بنابراین دشوار است که دقیقاً بگوییم که یک دانش آموز در اتریش به چه میزان پول در هر ماه نیاز دارد.

نرخ رایج ترین گزینه های انتخاب مسکن در بین دانشجویان بین المللی در اتریش به قرار زیر است.

اقامت دانشجویی 200 – 400 یورو در ماه برای یک واحد تک اتاق

اجاره آپارتمان اشتراکی حدود 300 یورو در ماه برای یک نفر، برای یک آپارتمان در مرکز شهر

اقامت در خانه قیمت متوسط ​​550 یورو در ماه

به طور متوسط​​ دانشجویانی که به تنهایی زندگی می کنند حدود 400 یورو در ماه پرداخت می کنند، دانش آموزانی که در خوابگاه های دانشجویی ساکن هستند حدود 260 یورو در ماه پرداخت می کنند، در حالی که کسانی که با همسر و فرزند زندگی می کنند حدود 700 یورو در ماه برای مسکن هزینه می کنند. در جدول زیر نیز هزینه های اجاره مسکن و هزینه های جانبی آن ذکر شده است.


برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *