بازنشستگانی که از طریق گلدن ویزا اقامت یونان را به دست بیاورند میتواند از ۷ درصد مالیات ثابت از زمان انتقال اقامت مالیاتی خود به این کشور بهرمند گردند.

پرتغال نیز مزیت مشابهی را به بازنشستگانی که اقامت گلدن ویزای این کشور را دریافت می‌کنند ارائه می‌دهد. این کشور مالیات ثابت ۱۰ درصدی را برای مدت ١٠سال در نظر گرفته است.
اقامت کشور های اروپایی از طریق خرید ملک یکی از راههای هوشمندانه اخذ اقامت اروپا می باشد که در آن نیازی به حضور در این کشورها نیست.
از سال ۲۰۱۲ در حدود ۹۵ درصد از همه سرمایه‌گذاران مسیر خرید ملک را برای به دست آوردن اقامت کشورهای اروپایی انتخاب کرده اند شما پس از خرید ملک میتوانید انتخاب کنید که می خواهید در آن زندگی کنید یا آن را اجاره داده و درآمد یورویی کسب کنید.
علاوه بر این میزان سرمایه ای که برای گرفتن اقامت در کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک در نظر گرفته شده است کاملاً معقولانه به نظر می‌رسد،کمترین میزان سرمایه گذاری در کشور یونان ممکن میباشد در این کشور شما فقط با پرداخت مبلغ ۲۵۰ هزار یورو میتوانید اقامت طلایی را به دست بیاورید.
در کشور پرتغال مبلغ سرمایه گذاری لازم برای اخذ اقامت طلایی از ٢٨٠ هزار یورو شروع میشود.

طرح تشویقی کاهش مالیات برای بازنشستگان خارجی

کشورها می‌توانند بالاترین میزان مالیات را از مقیمان خود دریافت نمایند اگر کشور شما یکی از کشورهایی است که مالیات بالایی را دریافت می‌کند اقامت طلایی اروپا می‌تواند راهی برای شما باشد تا مالیات بر درآمد کمتری پرداخت کنید و از طرح های تشویقی کاهش مالیات استفاده نمایید.
کشور پرتغال مدتی است که در حال اجرای این برنامه می باشد این کشور به مقیمان خود اجازه می‌دهد که از ۱۰ درصد مالیات ثابت بر درآمدهای خارجی خود برخوردار شوند.
در صورتی که شما مقیم کشور پرتغال شوید می توانید برای ۱۰ سال از این طرح کاهش مالیاتی برخوردار گردید. اگر شما هنوز مقیم این کشور نیستید نگران نباشید میتوانید به راحتی از طریق برنامه گلدن ویزا اقامت این کشور را به دست آوریدو بعد از آن به مدت ۱۰ سال از طرح کاهش مالیات بر درآمد برخوردار شوید البته در نظر داشته باشید در صورت اخذ اقامت گلدن ویزای کشور پرتغال باید هر ساله حداقل ١٨٣ روز را در این کشور سپری کنید.
کشور یونان هم در حال اجرا کردن طرح مشابهی میباشد. این کشور فقط ۷ درصد مالیات ثابت بر روی تمامی درآمدهای شما در نظر می گیرد شما می توانید از مزایای این طرح در صورت انتقال اقامت مالیاتی خود به کشور یونان بهره مند شوید توجه داشته باشید که انتقال اقامت مالیاتی از همه کشورها به کشور یونان به راحتی امکان پذیر نیست اما در صورتی که شما اقامت طلایی یونان را در دست دارید مسیر راحت تری را در پیش خواهید داشت زیرا که شما در هنگام درخواست کاهش مالیات بر درآمد جزو مقیمان این کشور به حساب می آیید.

شرایط ایمنی و بهداشت

بر اساس داده‌های اداره امنیت اجتماعی ایالات متحده هزاران کارگر بازنشسته آمریکایی در پرتغال و یونان زندگی می کند طبق داده هایی که در دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شده است تعداد آمریکایی های بازنشسته آمریکایی در پرتغال ٩،۵٠٠نفر و در یونان ١۴،١٠٠نفر بوده است.
بنابراین،این داده ها نشان می دهد که این افراد بازنشسته به دنبال کشوری بهتر برای لذت بردن از دوران بازنشستگی خود بوده اند.
پرتغال از جهات مختلف می تواند انتخاب خوبی باشد برای مثال این کشور رتبه سوم را در میان امن ترین کشورهای جهان دارا می‌باشد بنابراین جایگزین مناسبی برای بازنشستگان است،علاوه بر این پرتغال بخاطر شیوه زندگی آرام و به دور از هیاهو و شلوغی مشهور است ،سیستم مراقبت‌های بهداشتی یکی دیگر از نقاط قوت کشور پرتغال است.

برخورداری اعضای خانواده از تمامی مزایا

اعضای خانواده شما نیز می توانند از حقوق مشابه برخوردار شوند.
بدون شک هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت به کشور دیگر به خانواده خود فکر میکنید. یونان و پرتغال اعضاخانواده درجه یک شما را در نظر می‌گیرند، عمدتاً همسر فرزندان و والدین شما می تواند از ویزای طلایی شما بهره مند شوند.جزئیات از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.
مثلاً اگر شما موفق به اخذ ویزای طلایی کشور یونان شوید همسرتان ،فرزندان زیر ۲۱ سال تان ،والدین تان و والدین همسرتان می توانند از مزایای این اقامت بهره‌مند شوند.
اما در مورد ویزای طلایی پرتغال شما می توانیدهمسر و والدین خود را که بیش از ۶۵ سال سن دارند به همراه خود ببرید.
فرزندان شما در دو صورت شامل این اقامت شده و می‌توانند از مزایای اقامت طلایی پرتغال بهره مند شوند
١.در صورتی که فرزندان شما زیر ۱۸ سال هستند
۲.در صورتی که فرزندان شما زیر ۲۶ سال و مجرد هستند و همچنین دانشجوی تمام وقت هستند.

وجود مقاصد گردشگری و تاریخی در کنار سواحل شنی این کشورها را به مکانی جذاب برای گذراندن دوره بازنشستگی تبدیل کرده است.
علاوه بر تمامی مزایای ذکر شده،پرتغال و یونان جزو کشورهایی با هزینه های زندگی پایین در اروپا محسوب می‌شوند، بنابراین زندگی کردن در این کشورها در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی کاملا مقرون به صرفه است.
علاوه بر این،به این دلیل که این کشورها بازنشستگان زیادی را از سرتاسر جهان جذب می کنند،شما می توانید به راحتی به شبکه بازنشستگان جذب شوید و همینطور به این دلیل که این کشورها دارای مکان های توریستی زیادی می باشند و توریست های زیادی به آنجا سفر میکنند مردم تا حدودی زبان انگلیسی را می دانند و شما به راحتی میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *