اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک(گلدن ویزا)


اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک با زندارتا

اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک با زندارتا

سرمایه گذاری در یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی فرایند نسبتا ساده ای دارد ،مزایایی مانند آب و هوای معتدل مدیترانه ای و هزینه های  زندگی نسبتا پایین نسبت به سایر کشورهای مطرح اروپایی آن را به یک مقصد ایده آل برای مهاجرت تبدیل کرده است .

یونان کشوری آرام و زیبا در قاره سبز است که برخی از جزایر زیبای آن مانند سانتورینی و کرت شهرتی جهانی دارند،جزیره سانتورینی به عنوان رمانتیک ترین شهر برای درخواست ازدواج و گذراندن ماه عسل انتخاب شده است.

در حال حاضر فرصت خرید ملک  و اخذ اقامت دائم در این  کشور زیبا فقط با سرمایه گذاری 250هزار یورو وجود دارد.

قانون اخذ اقامت دائم یونان با خرید ملک

تقریبا تمامی کشورهای اروپایی با هدف جذب سرمایه های خارجی قوانین خاصی را تصویب نموده اند یونان نیز به این منظور در تاریخ 18 اپریل 2013قانون اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری را مصوب نمود.این قانون به نام ویزای طلایی یونان (گلدن ویزا)شناخته میشود.

بر اساس قانون گلدن ویزا هر فرد غیر اروپای با سرمایه گذاری 250 هزار یورو میتواند اقامت کشور یونان را اخذ نماید،یکی از متداولترین راههای سرمایه گذاری در کشور یونان خرید ملک میباشد.

مرحله بعد از خرید ملک در یونان چیست؟

بلافاصله بعد از خرید ملک توسط سرمایه گذار دولت یونان کارت اقامت موقت یا همان بلو کارت را برای متقاضی صادر میکند و بعد از گذشت 2تا3ماه و طی مراحل اداری کارت اقامت دائم نیز صار خواهد گردید.

کارت اقامت دائم که در این مرحله صادر میگردد 5 سال اعتبار دارد و پس از 5 سال میتوان اقامت دائم گرفت البته دو شرط اساسی وجود دارد:

 1. ملک خریداری شده را نفروخته باشید ( ملک باید همچنان در مالکیت شما باشد)
 2. مرتکب خلاف های کیفری نشده باشید

تفاوت اقامت دائم با داشتن پاسپورت یونان چیست؟

یونان جزوکشورهای حوزه شنگن میباشد بنابراین کسی که اقامت یونان را دارد میتواند بدون ویزا در کل حوزه شنگن تردد کند و حتی اقامت داشته باشد.آما بر ای سفر به کشورهای امریکا،کانادا،استرالیاو انگلیس باید ویزا دریافت کند.البته گرفتن ویزای این کشورها برای شخص دارنده اقامت کار مشکلی نیست و به راحتی امکان پذیر است.

فرد دارنده اقامت دائم از تمامی حقوق شهروندی برخوردار است به جز حق رای.

اما دارنده پاسپورت یکی از کشورهای اروپایی از جمله یونان شهروندی اروپایی محسوب میشود واز علاوه بربرخورداری از تمامی مزایای شهروندی حق رای نیز خواهد داشت.

لازم به ذکر است که با توجه به امتیاز جا به جایی،شهروند یونانی میتواند به کشورهای خارج از حوزه شنگن نیز سفر کند.

با کارت اقامت دائم یونان در کدام کشورهای اروپایی میتوان زندگی کرد؟

شهروندانی که موفق به اخذ کارت اقامت دائم یونان میگردند میتوانند بلافاصه پس از اخذ کارت اقامت دائم در تمامی کشورهای حوزه شنکن به همرا خانواده خود زندگی کنند.در واقع شما مقیم کل حوزه شنگن خواهید بود.

در این روش مهاجرتی به این دلیل که متقاضی به جای ویزا ،هم خود شخص سرمایه گذار و هم تمامی اعضا خانوداه اش کارت اقامت کشور یونان را دریافت مینمایند و مقیم اروپا محسوب میشوند، امکان زندگی،تحصیل،افتتاح حساب،ثبت شرکت،خرید خانه و…را در کل حوزه شنگن خواهند داشت.

آیا برای دریافت کار اقامت دائم نیاز به حضوردائم شخص در یونان میباشد؟

خبر خوب برای شما و خانواده تان این است که هیچ اجباری برای ماندن در یونان نخواهید داشت.بنابراین بسیاری از متقاضیان ما ملکی را در یونان خریداری میکند و سپس اجاره داده وخود در ایران و یا سایرکشورهای اروپایی واقع در حوزه شنگن زندگی میکنند.

البته نیاز به اقامت یک هفته ای در هر شش ماه در کشور یونان میباشد.

کدام یک از اعضا خانواده سرمایه گذازان در یونان میتوانند به همراه ایشان اقامت دائم یونان را کسب کنند؟

بر خلاف سایر کشورهای اروپایی واقع در حوزه شنگن،اگر شما اقامت دائم کشور یونان را اخذ کنید افراد بیشتری را میتوانید به همراه خود به اروپا ببرید.و این موضوع بجز هزینه های اداری مربوط به اقامت هزینه دیگری برای شما نخواهد داشت .

سرمایه گذار چه افرادی را میتواند به عنوان همراه با خود به یونان ببرد؟

 • همسر
 • فرزندان زیر 21
 • مادر و پدر متقاضی
 • مادر و پدر همسر متقاضی

-البته با استفاده از روش های مختلفی میتوان فرزندان بالای 21سال را نیز همراه خود به یونان برد تا به خانواده بپیوندند.

مزایای دریافت اقامت دائم یونان چیست؟

 • در این روش فرد سرمایه گذار میتواند همه اعضا خانواده خود را (همزمان با خود )به یونان ببرد.
 • علاوه بر همسر و فرزندان میتوان پدر و مادر خود و همچنین پدر و مادر همسر خود را نیز به  عنوان همراه با خود به اوپا ببرد و همه آن ها هم کارت اقامت دائم یونان را دریافت خواهند کرد.
 • اجباری به حضور دائم در یونان ندارید(عدم وجود شرط حضوردائم، یعنی شما کافیست در هر شش ماه یک هفته در یونان اقامت داشته باشید)
 • شما میتوانید در یونان زندگی کنید و از همه مزایای شهروندی در اروپا بهرمند خواهید بود.
 • نرخ سرمایه گذاری و اخذ اقامت از خرید ملک در یونان جزو پایین ترین نرخ های این نوع سرمایه گذاری در سرتاسر اروپاست
 • شما با خرید ملک اقامت دائم را به راحتی کسب میکنبد و فرایند تمدید اقامت بعد از پنج سال بسیار راحت میباشد و حتی بدون حضور وکیل نیز قابل انجام است.

  **اخیراً طبق آماری که بانک یونان منتشر کرده قیمت املاک و مستغلات یونان در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ نسبت به سه ماهه اول افزایش داشته

  این رشد در سه ماهه اول ۳.۵٪ و در سه ماهه دوم ۴.۶٪ بوده، که افزایش
  قیمت هم در آتن و بعد در تسالونیکی بیشتر از بقیه شهرها بوده
  این اتفاق در حالی افتاده که افزایش قیمت کل سال ۲۰۲۰، ۴.۷٪ بوده اسن

  پیش بینی میشه رشد قیمت املاک یونان در سال های آینده نیز ادامه داشته باشه که این موضوع خرید ملک در یونان رو تبدیل به یک سرمایه گذاری خارجی امن و به همراه سود کرده

صفر تا صد اخذ اقامت دائم یونان از طریق خرید ملک

متقاضیان باید حداقل به مدت یک هفته دریونان حضور پیدا کنند تا با دیدن املاک مختلف برای خریداری ملک مورد نظر خود اقدام نمایند.بنابراین بلافاصله بعد از بستن قرار داد با موسسه مهاجران زند آرتا وکلای ما در یونان دعوت نامه ای را برای شما ارسال خواهند نمود که پس از دریافت ویزای توریستی ،شما به یونان سفر خواهید کرد و در یونان به وکیل وکالت نامه ای خواهید داد تا برای شما شماره مالیاتی دریافت نموده و کار افتتحاح حسابتان را انجام میدهند و امکان بازدید از املاک مختلف را برای شما فراهم مینمایند.

پس از بازدید از املاک مختلف و انتخاب یکی از آنها شما مبلغ مورد نیاز برای ملک مورد نظر را به حساب خود در یونان منتقل مینمایید که این روش برای متقاضیان عزیز روشی کاملا مطمئن و بدون ریسک است.و درروز بسته شدن قرارداد ملک مبلغ مورد نظر از حساب شما به طور مستقیم به حساب فروشنده ملک با حضور موکلین موسسه منتقل خواهد شد.

کارت اقامت دائم نیاز به تمدید دارد؟

کارت اقامت دائم در یونان دارای پنج سال اعتبار میباشد و در پایان پنج سال به راحتی قابل تمدید میباشد.

آیا میتوان با 250هزار یورو به جای یک ملک چند ملک خرید؟

بله شما میتوانید چند ملک خریداری کنید که مجمع قیمت آنها  حداقل 250هزار یورو شود.

هزینه های جانبی خری ملک

خرید ملک یا زمین در یونان مانند هر کشور دیگری هزینه های مربوط به خود را دارد که مجموع این هزینه ها برای خریدار حدود ۱۰ درصد قیمت خرید می باشد.

این هزینه شامل هزینه دفترخانه : ۱.۵ درصد ، هزینه وکیل ۲ درصد، هزینه آژانس املاک ۲ تا ۳ درصد ( بسته به آژانس املاک متغییر است) ، ۳ درصد هزینه مالیات خرید که به دولت پرداخت می شود و ۲ درصد هزینه انجام امور اخذ گلدن ویزا می باشد.

به چه مدارکی برای اخذ این نوع از اقامت نیاز است؟

 • پاسپورت
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • اصل شناسنامه
 • اصل قباله ازدواج(در صورت متاهل بود)
 • گردش حساب و تمکن بانکی(این مورد برای اخذ ویزای موقت اولیه جهت بازدید از املاک نیاز است)

از زمان شروع پرونده تا اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چقدر زمان نیازاست؟

به طور معمول بین 4 تا 6ماه زمان خواهد برد.

ما در موسسه مهاجران زند آرتا به عنوان تنها موسسه ایرانی با شعبه مستقیم در یونان و با بهره گیری از تیم وکلای یونانی خود که بیش از ۵۰ پرونده گلدن ویزای موفق را در کارنامه خود دارند آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه سرمایه گذاری و اخذ گلدن ویزای یونان برای شما عزیزان هستیم .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.5]