برای گرفتن اقامت اتریش از طریق تمکن مالی ،شخص فقط با اثبات اینکه از تمکن مالی خوبی برخوردار است و میتواند بدون کار کردن هزینه های زندگی خود را تامین کند میتواند مجوز اقامت در اتریش را کسب کند. دولت اتریش برای اعطای اقامت هر ساله فقط تعداد محدودی پرونده را میپذیرد و سهمیه ی مشخصی برای این قضیه در نظر گرفته ، بنابراین اشخاصی که زودتر اقدام کنند و پرونده کاملی ارائه دهند، می توانند اقامت تمکن مالی اتریش (خود حمایتی اتریش) را دریافت کنند.

امتیاز این روش این است که شما میتوانید تنها با نشان دادن دارایی خود در حساب بانکی در ایران به اقامت دست پیدا کنید و نیازی به انتقال این پول به کشور اتریش نمیباشد. شرایط مورد نیاز جهت اخذ اقامت از طریق تمکن مالی اتریش (خود حمایتی اتریش) به شرح زیر می باشد.

  • شخص باید نشان دهد که مبلغ 22 هزار یورو در حساب خود در ایران دارد. این مبلغ هر ساله توسط دولت اتریش اعلام می شود و ممکن است هر سال تغییر کند.
  • شخص باید اثبات کند که ماهیانه مبلغی بین 2،500 تا 3،000 یورو درآمد دارد. این درآمد می تواند از طریق حقوق بازنشستگی، درآمد حاصل از دارایی ها، سهام شرکت، اجاره املاک و امثال این موارد به دست آید.

مطالب گفته شده برای هر یک اعضای خانواده باید جداگانه برآورده شود و در واقع پرونده اعضای خانواده به صورت مستقل از هم بررسی می شود.

یکی از مزیت ها در این روش این است که ممکن است شخص مجوز کار در اتریش را نداشته باشد ، اما امکان خرید ملک و سرمایه گذاری را داشته باشد.بنابراین میتواند از این روش برای دستیابی به اقامت استفاده کند.همچنین این امکان فراهم است که با سرمایه گذاری یا خرید ملک در اتریش کسب درآمد نمایند. در ابتدا اقامت یک ساله اعطا می شود که برای یک سال دیگر نیز قابل تمدید می باشد. سپس یک اقامت سه ساله برای شخص صادر می گردد و پس از پایان سال پنجم می توان برای اخذ اقامت دائم اتریش اقدام نمود.

تمکن مالی اتریش (خود حمایتی اتریش) و مدارک مورد نیاز

با توجه به چیزی که در بالا گفته شد دولت اتریش برای اعطای اقامت، محدودیت قائل شده که این باعث میشود کسانی که قبل از پایان سهمیه بتوانند مدارک خود را به صورت کامل و دقیق ارائه دهند ،اقامت تمکن مالی اتریش را کسب نمایند. از این رو بهره گیری از دانش وکلای مجرب می تواند شانس موفقیت را به طرز قابل توجهی افزایش دهد. در لیست زیر مدارک مورد نیاز برای برنامه تمکن مالی اتریش (خود حمایتی اتریش) عنوان شده است.

گواهی تولد یا سند مشابه

اسناد معتبر مسافرتی

عکس جدید متقاضی

مدارک زیر در صورت وجود ارائه شود:

گواهی ازدواج

گواهی طلاق

مدارک فرزند خواندگی

شواهد یا گواهی مربوط به رابطه خانوادگی

گواهی فوت

اثبات تمکن مالی مناسب

مسکن مناسب در اتریش

بیمه درمانی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *